Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają Wielkopolskie Targi Rolnicze 2022. Tylko tutaj setki odmian upraw, nowoczesny sprzęt rolniczy i wyjątkowe zwierzęta w Sielinku!

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
Pierwszy dzień za nami. Zapraszamy na fotorelację!
Pierwszy dzień za nami. Zapraszamy na fotorelację! Dominika Kapałka
Prezentacja sprzętu rolniczego i środków do produkcji rolniczej, wycena i pokaz zwierząt hodowlanych, wykłady, bezpłatne konsultacje u specjalistów, możliwość degustacji różnorodnych potraw oraz prapremiera platformy doradczej eDWIN – to wszystko czeka na osoby, które pojawią się w sobotę i niedzielę, 4-5 czerwca, na targach w Sielinku organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Za nami pierwszy dzień targów!

Dwudzieste ósme Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 to największe wydarzenie organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, któremu towarzyszy trzecia Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Dni Pola.

– Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie możemy spotkać się w Sielinku na kolejnej edycji targów. To wydarzenie, które jest doskonałą okazją, by zapoznać się z nowościami w rolnictwie, obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt rolniczy lub sprawdzić, jak na poletkach demonstracyjnych WODR prezentują się odmiany upraw wielu różnych hodowców

– mówił Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Bogaty program targów w Sielinku

Chociaż targi w Sielinku już rok temu powróciły po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, to ubiegłoroczna edycja odbyła się jeszcze w ograniczonym wymiarze. Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej i targi powróciły w pełnej formie.

Jak informowali organizatorzy na odwiedzających czekają kolekcje wielu roślin uprawnych (ponad 300 poletek) oraz energetycznych, nowoczesny sprzęt rolniczy i środki do produkcji rolnej. W tym roku WODR prezentuje poletka demonstracyjne zbóż jarych, ozimych, rzepaku ozimego oraz roślin strączkowych. Doradcy WODR oraz przedstawiciele firm nasiennych są dostępni do dyspozycji odwiedzających, aby omówić poszczególne odmiany i gatunki roślin.

Miłośnicy roślin mają okazję zobaczyć ogródek ziołowo-kwiatowy, który jest prowadzony przez pracowników WODR. Ponadto, na chętnych czekają degustacje potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego, konkursy dla rodzin oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Podczas targów prezentowana jest szeroka oferta firm działających w branży rolniczej oraz działających na rzecz rolnictwa. Można odwiedzić stoiska ze sprzętem rolniczym, stoiska firm paszowych, nawozowych oraz ze środkami do produkcji rolnej.

Skupienie wielu ofert w jednym miejscu pozwala odwiedzającym porównać jakość oraz ceny produktów oraz daje możliwość zastosowania różnych technologii i rozwiązań w swoim gospodarstwie. Ponadto, jak co roku zaplanowana jest także część kiermaszowa, gdzie można będzie zakupić meble ogrodowe, sprzęt ogrodniczy, sadzonki kwiatów, drzewka oraz krzewy ozdobne.

– Co roku zależy nam na tym, by odwiedzający mogli skorzystać z jak najszerszej oferty podczas targów w Sielinku. Zależy nam, aby nasi goście podczas targów mogli uzyskać wszelkie interesujące ich informacje oraz zapoznali się z możliwościami, jakie oferuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

– wyjaśniał Jacek Sommerfeld.

Bezpłatne konsultacje na targach w Sielinku

Co więcej, zainteresowane osoby mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów i przedstawicieli instytucji rolniczych takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza, Wielkopolska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Natomiast na stoisku WODR można sprawdzić Elektroniczną Platformą Świadczenia Usług czy zamówić wykonanie zabiegu ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką w ramach usługi Poldrony.

Targi w Sielinku pełne okazałych zwierząt

Na tegorocznych targach w Sielinku nie zabrakło także wystawy oraz pokazu zwierząt hodowlanych, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających. Goście mieli okazję obejrzeć bydło mięsne, bydło mleczne, konie, króliki, owce i drób.

Podczas targów tradycyjnie odbędzie się również wycena zwierząt, natomiast w sobotę kulminacyjnym punktem był wybór i prezentacja czempionów oraz super czempionów spośród jałówek i krów ras mlecznych oraz ras bydła mięsnego. Uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla hodowców odbędzie się w niedzielę.

Targi w Sielinku – impreza towarzysząca Krajowym Dniom Pola

Targi w Sielinku są imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Poświętne 2022. Jest to największa impreza rolnicza organizowana przez ośrodki doradztwa rolniczego pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Natomiast już za rok Krajowe Dni Pola będą organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i odbędą się w Sielinku.

– Już teraz wszystkich serdecznie zapraszam za rok na Krajowe Dni Pola Sielinko 2023

– nadmieniał Jacek Sommerfeld.

Co jeszcze przed nami w programie? W niedzielę, 5 czerwca 2022 r. czeka na nas:

9:00 Rozpoczęcie wydarzenia:

Ring główny:

  • 10:00 – 13:00 Prezentacja czempionów i wiceczempionów - uroczystość wręczenia pucharów, nagród i dyplomów hodowcom – bydła mięsnego, bydła mlecznego, koni oraz zwierząt futerkowych.
  • 10:15 - 10:45 ogłoszenie wyników Konkursu Młodych Hodowców cieląt jałówek rasy HO Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu z siedzibą w Tulcach, Sp. z o.o.
  • 10:45 – 11:30 Pokaz fittingu – profesjonalnego przygotowania bydła mlecznego do wystawy

Parkur/ ring główny:

  • 13:00 – 15:00 Pokaz koni i bydła mięsnego oraz prezentacja zwierząt utrzymywanych w dobrostanie połączona z merytorycznym komentarzem.
  • 10:00 – 17:00 Konferencja nt. zasad dobrostanu i bioasekuracji oraz innowacyjnych rozwiązań w produkcji zwierzęcej pt. „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu”- scena/ sala Muzeum Gospodarki Mięsnej. Organizator: WODR w Poznaniu, IZ-PIB w Balicach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody
  • 17:00 Zakończenie targów i wystawy zwierząt.

Ponadto podczas obu dni Targów w godzinach 9.00-17.00:

Prezentowane są również:

  • kolekcje roślin uprawnych wybranych gatunków i odmian (ponad 300 poletek) - Dni Pola,
  • kolekcje roślin energetycznych,
  • sprzęt rolniczy oraz środki do produkcji rolnej,
  • systemy wspomagania decyzji w integrowanej ochronie roślin,
  • ogródek ziołowo-kwiatowy,
  • Elektroniczna Platforma Świadczenia Usług.

Organizatorzy zapraszają także:

  • na bezpłatne konsultacje specjalistów i przedstawicieli instytucji okołorolniczych,
  • na promocję i degustację potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego,
  • na bezpłatne konsultacje specjalistów (Ocena Wartości Użytkowej Bydła) oraz bezpłatne badanie pasz objętościowych na stoisku Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
  • do udziału w konkursach rodzinnych i innych atrakcjach dedykowanych dzieciom i młodzieży.
Pierwszy dzień za nami. Zapraszamy na fotorelację!

Trwają Wielkopolskie Targi Rolnicze 2022. Tylko tutaj setki ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto