Trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Naszej Dyskobolii

Anna Borowiak
Trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo Naszej Dyskobolii Ania Borowiak
W sobotę, 10 września, Nasza Dyskobolia rozegrała kolejne ligowe spotkanie. Tym razem przeciwnikiem biało-zielonych była Polonia Golina. Podopieczni trenera Nolki odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo.

W pierwszej połowie spotkania zawodnicy Naszej Dyskobolii zaprezentowali się fantastycznie. Krystian Koszuta, Adrian Stachowiak oraz dwukrotnie Arkadiusz Kubicki wyprowadzili drużynę na 4:1. Grodziska jedenastka była dynamiczna, poukładana, a wynik do przerwy był tego ukoronowaniem. Grodziszczanie zdominowali rywali z Goliny w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła.

Mając na uwadze korzystny wynik spotkania, w drugiej połowie meczu trener Nolka postanowił przeprowadzić kilka zmian. Młodzi gracze z grodziskiej akademii oraz zawodnicy, którzy próbują wywalczyć miejsce w pierwszej jedenastce, mogli zaprezentować swoje umiejętności na boisku. Zmiennikom absolutnie nie można odebrać woli walki i chęci zwycięstwa, natomiast jakość boiskowych poczynań była widoczny gołym okiem.

Nasza Dyskobolia w drugiej części spotkania oddała pole graczom z Goliny. Zawodnicy z Grodziska nie potrafili wygrać większości pojedynków 1 na 1 z przeciwnikami na własnej połowie boiska, które z kolei przekładały się na sytuacje bramkowe dla zawodników z Goliny. Ostatecznie jednak bardzo dobra postawa i wysokie prowadzenie z pierwszej połowy przełożyło się na zwycięstwo Naszej Dyskobolii 5:3.

W sobotnim spotkaniu bramki dla biało-zielonych zdobyli Krystian Koszuta, Adrian Stachowiak, Arkadiusz Kubicki (2x) i Rafał Szaj.