Turystyczny szlak i historia Grodziska Wielkopolskiego w twoim telefonie!

Patrycja Bartkowiak
W Grodzisku Wielkopolskim powstała ciekawa inicjatywa, w ramach której zarówno mieszkańcy miasta, jak i przybywający do niego turyści mają szansę dowiedzieć się nieco więcej o jego historii.

Urząd Miasta w Grodzisku Wielkopolskim w ramach Grodziskich Szlaków Turystycznych stworzył wspaniałą inicjatywę dla wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat naszych miejskich zabytków.

Po wejściu na stronę urzędu, kliknięciu w zakładkę Strefa Turysty, a następnie w Mapę, zostajemy przeniesieni do wirtualnej przestrzeni naszego miasta. Na pasku zadań, pojawiającym się po lewej stronie, wybieramy Zabytki. W tym momencie po kliknięciu w dowolny obiekt zaznaczony na planie Grodziska Wielkopolskiego możemy poczytać o jego historii.

Warto dodać, że również na terenie miasta pojawiły się plakietki z kodami QR, po zeskanowaniu, których uzyskujemy informację na temat historii danego budynku. Dziś możemy je znaleźć już między innymi na Studni św. Bernarda, Urzędzie Miasta, a także na budynku kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. W kolejnych dniach takie punkty pojawią się na następnych ważnych miejscach w mieście.

To wspaniała inicjatywa, która ma na celu zaciekawienie historią Grodziska Wielkopolskiego, a także promowanie jej nie tylko wśród mieszkańców, ale również turystów.

Mniej wina w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie