U sąsiadów zlikwidowano pierwsze łóżka covidowe. Czy są na to szanse w naszym szpitalu?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Julia Kasperczak
Julia Kasperczak
Ania Borowiak
Rozpoczął się pierwszy etap likwidacji łóżek covidowych w nowotomyskim szpitalu. W Grodzisku nie ma na to na ten moment szans.

Decyzją wojewody, od 13 do 30 grudnia, w nowotomyskim szpitalu znajdować się będą trzy stanowiska respiratorowe oraz 19 łóżek covidowych. Jest to pierwszy etap likwidacji oddziału covidowego w Nowym Tomyślu. Jak informuje T. Przybylski, po nowym roku w placówce znajdować się będą jedynie łóżka obserwacyjne. Pacjenci ze szpitali powiatowych, w których zostaną zlikwidowane łóżka covidowe, przeniesieni zostaną do szpitala tymczasowego na MTP.

Wciąż nie wiadomo z kolei, kiedy rozpocznie się likwidowanie łóżek covidowych w grodziskim szpitalu.

- Na razie trudno powiedzieć, kiedy nasz szpital wróci do zasad funkcjonowania sprzed pandemii. Tak naprawdę, dzisiaj tego nie wie nikt. Liczba zakażeń w ostatnich dniach się zmniejsza, ale to nie oznacza, że pandemia się skończyła. Wręcz przeciwnie, cały czas trwa i nakazuje być czujnym, chociaż wprowadzone obostrzone zasady bezpieczeństwa przynoszą zamierzone efekty- mówi starosta Mariusz Zgaiński.

I dodaje: - Zamknięcie szkół, restauracji, częściowo także niektórych firm i sklepów sprawiło, że ogólna liczba zachorowań zmalała, ale w grodziskim szpitalu cały czas zajętych jest ponad połowa łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorujących na covid-19. Gdyby liczba zakażeń wzrosła, jesteśmy gotowi na przyjęcie kolejnych pacjentów, którzy w grodziskim szpitalu będą mieli zapewnioną dobrą i profesjonalną opiekę.

Przypomnijmy również, że grodziski szpital prowadzi dotychczasową działalność dla pacjentek niezakaźnych na oddziale położniczo-ginekologicznym i noworodkowym. Funkcjonują także poradnie specjalistyczne, podstawowa opieka zdrowotna świąteczna i wieczorowo-nocna oraz laboratorium, pracownia rentgenowska i tomografu komputerowego.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie