Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

VII spotkanie zespołów śpiewaczych i muzycznych w Kamieńcu

Patrycja Bartkowiak OPR.
W sobotnie popołudnie 19 września w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbyło się już VII Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych pod nazwą „A mnie jest szkoda lata…”, podczas którego zebrane zespoły konkurując wspólnie bawiły się do taktów pieśni ludowych.

W sobotnie popołudnie 19 września w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbyło się już VII Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych pod nazwą „A mnie jest szkoda lata…”, którego pomysłodawcą i organizatorem było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu.

W tym trudnym, szczególnie dla seniorów, czasie pandemii, organizatorzy, zachowując wszystkie środki ostrożności, działając zgodnie z wszystkimi procedurami oraz przestrzegając obostrzeń, postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom „artystów-amatorów” i podtrzymali tradycję corocznych spotkań w Chacie Biesiadnej.

Główny cel tej niezwykłej imprezy to integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek, wymiana doświadczeń oraz radość spotkania się, wspólnego śpiewania, muzykowania i dobrej zabawy. Dyrektor Centrum – pani Małgorzata Stachowiak, witając przybyłych, niezwykłych biesiadników, zadedykowała spotkanie wszystkim gościom i gospodarzom z nadzieją, że wspólne radosne śpiewanie i biesiadowanie przy suto zastawionych stołach odbuduje i wzmocni na nowo więzy przyjaźni i artystycznej solidarności.

Honorowy patronat nad organizacją przedsięwzięcia przejął i uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Kamieniec pan Piotr Halasz. Wśród gości znaleźli się również: ksiądz proboszcz Krzysztof Rozmiarek, wicestarosta powiatu grodziskiego pan Sławomir Górny, przewodniczący Rady Gminy Kamieniec pan Stefan Strażyński, pani Renata Kazubowska – kierownik wydziału organizacyjnego Urzędu Gminy Kamieniec. Zgromadzeni otrzymali również serdeczne pozdrowienia od niemogącego uczestniczyć w spotkaniu pana posła na Sejm RP Killiona Munyamy.

Do Kamieńca zjechało tym razem 7 zespołów z Wielkopolski, które wcześniej wielokrotnie gościły u siebie i zaprzyjaźniły się z grupami działającymi przy Centrum: śpiewaczą „Zgoda” i muzyczną „Takie Chłopaki i …”. W imprezie uczestniczyło 70 osób z następujących grup artystycznych: „Razem Raźniej” z Długich Starych, Kapela Ludowa „Malinczoki” z Piasków, „Tęcza” z Piasków, Kapela Podwórkowa „ Piaskowianie” z Piasków, „Kokorzynianki” z Kokorzyna, „Tęcza” z Kolska, „Retro” z Borku Wlkp., Zespół muzyczny„ Takie Chłopaki i…” z Kamieńca, „Zgoda” z Kamieńca.

Gościem specjalnym spotkania była Natalia Kinal, uczestniczka warsztatów w CKiBP, która zachwyciła odbiorców nie tylko głosem, ale i grą na keyboardzie oraz ukulele. Młodziutka Artystka z zaszczytem przyjęła zaproszenie i wystąpiła w tzw. „przerwie kawowej”. Seniorzy nagrodzili ją gromkimi brawami.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto