Ważne informacje w sprawie węgla! Ostatnie dni na złożenie wniosku!

Redakcja
arch. PolskaPress
Każdy, kto chce kupić węgiel na preferencyjnych zasadach od gminy musi złożyć stosowny wniosek w budynku Centrum Ekonomii Społecznej (dawny dworzec) przy ul. Kolejowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Wnioski należy składać do dnia 25 listopada 2022 r. (piątek) do godziny 14:30.

- Gmina nie ponosi odpowiedzialności za dostępność, terminowość zakupu oraz za jakość opału dostarczonego w ramach rządowego programu - poinformowano w komunikacie ratusza.

Kto może kupić tani węgiel od gminy?Do dokonania zakupu preferencyjnego będzie uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego lub dokonała wpisu głównego źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków CEEB (w przypadku, gdy nie złożyła wniosku o dodatek węglowy).

Gospodarstwa domowe będą mogły nabyć maksymalnie 3 tony węgla w preferencyjnej cenie 2000 zł brutto w następujących transzach:

  • do końca 2022 roku – można będzie nabyć 1,5 tony węgla,
  • od 1 stycznia 2023 roku – kolejne 1,5 tony węgla.

Możliwość zakupu węgla po preferencyjnej cenie nie będzie dotyczyła osób, które nabyły węgiel w cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę w sezonie grzewczym 2022/2023 – mieszkańcy będą zobowiązani do złożenia stosownego oświadczenia pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wysokie dopłaty do węgla – kończy się termin składania wniosków

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie