Wielichowo: Charytatywny festyn. Zbiórka na doposażenie karetki

Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
W niedzielę, 26 września, mieszkańcy Wielichowa i okolic spotkali się na terenie Motostacji. Szczytna idea połączyła cały powiat grodziski – to właśnie w Wielichowie odbyła się zbiórka na doposażenie nowej karetki, która już niebawem trafi do grodziskiego szpitala.

Zbiórka na doposażenie karetki

Organizatorem festynu charytatywnego jest Fundacja imienia Rudolfa Mossego i OSP w Wielichowie. Akcję wsparło wiele instytucji i organizacji, które aktywnie włączyły się w organizację niedzielnego wydarzenia.

Charytatywny festyn na doposażenie karetki rozpoczął się występem Grodziskiej Orkiestry Dętej imienia Stanisława Słowińskiego. Ogromne wrażenie robiła widowiskowa parada wozów strażackich, zabytkowych samochodów oraz pojazdów militarnych która przejechała ulicami Wielichowa i okolic.

Na scenie występowali uczestnicy sekcji działających przy Centrum Kultury w Wielichowie. Było muzycznie i tanecznie, a artystów nagrodzono gromkimi brawami.

Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji!

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim edukowała dzieci i dorosłych z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Widowiskowe pokazy zapewniły grupy rekonstrukcyjne, strażacy z Wielichowa, Śniat, Rakoniewic i Grodziska Wielkopolskiego.

Nie zabrakło również członków grupy motocyklowej LOK z Wielichowa, niezawodnych harcerzy z 9 GDH "Buki" oraz stoiska Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, gdzie można zmierzyć ciśnienie, poziom cukru we krwi oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu

Przez całą niedzielę w Wielichowie zbierano środki, które zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu, który będzie stanowił wyposażenie nowego ambulansu. Przypomnijmy, że pojazd ma najpóźniej do 20 listopada uzupełnić flotę grodziskiego szpitala i zastąpić wysłużoną karetkę, która stacjonuje w Wielichowie.

-Przede wszystkim chcemy podziękować wolontariuszom, za ich ciężka prace i zaangażowanie-
mówi prezes fundacji, Agnieszka Linkiewicz – Mendel

Zakup nowej karetki jest możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości pół miliona złotych, które szpital pozyskał z Ministerstwa Zdrowia.

Koszt zakupu samej karetki to około 400 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę dofinansowania szpital przeznaczy na zakup specjalistycznego wyposażenia. To jednak za mało, by karetka mogła służyć bezpieczeństwu mieszkańców powiatu. Wsparcie zadeklarowały samorządy z gmin Wielichowo i Rakoniewice, które na zakup sprzętów do ratowania zdrowia i życia przekażą odpowiednio 35 i 50 tysięcy złotych. Kolejną część kwoty, za którą szpital kupi wyposażenie ambulansu, zbierano właśnie w Wielichowie.

Dodajmy, że festyn odbywa się pod patronatem naszej redakcji. O tym, jaką kwotę udało się ostatecznie zebrać, będziemy informować.

Wielichowo: Charytatywny festyn. Zbiórka na doposażenie karetki

Mobilnych ołtarzy jednak nie będzie?

Wideo

Dodaj ogłoszenie