Wielichowo: Prace na Śliwkowej rozpoczęte. Potrwają do końca listopada

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Pod koniec kwietnia rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, którego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wśród inwestycji, które otrzymały dofinansowanie, znalazła się między innymi budowa ulicy Śliwkowej w Wielichowie. Prace już się rozpoczęły, a ich całkowita wartość to nieco ponad 2,4 miliona złotych.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 760 metrów. Na skrzyżowaniu ulic Parkowej i Śliwkowej zaprojektowano skrzyżowanie wyniesione z kostki brukowej, które będzie jednocześnie pełnić funkcję progu zwalniającego i zwiększy bezpieczeństwo pieszych.

Dodatkowo, na całej długości remontowanej nawierzchni wykonany zostanie nowy chodnik - na ul. Parkowej po lewej, a na ulicy Śliwkowej po obu stronach drogi. Przebudowana zostanie również kanalizacja deszczowa i zjazdy w granicach pasa drogowego.

Wykonawca zrealizuje zadanie za kwotę 2 434 095,19 zł brutto. W ramach ogłoszonego przez urząd przetargu wybrano ofertę firmy Całus Sp. z o.o. Sp.k. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokryje 60 procent poniesionych kosztów inwestycji.

Na wykonanie prac firma ma czas do 30 listopada. W związku z realizacją zadania kierowcy mogą spodziewać się utrudnień. W związku z realizacją zadania ruch na przedmiotowym odcinku drogi jest utrudniony.

- W celu zachowania bezpieczeństwa prosimy o dostosowanie się do nowej organizacji ruchu. Za powstałe uciążliwości i utrudnienia przepraszamy- czytamy w komunikacie wielichowskiego ratusza.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie