Wielkanoc 2021 Grodzisk. Jak będzie wyglądała święconka w poszczególnych parafiach? W jakiej formie i o której godzinie poświęcisz potrawy?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Przejdź dalej i zobacz harmonogram święconek--->Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Poświęcenie koszyka wielkanocnego to tradycja, która zwykle ma miejsce w kościele. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, także w tym roku wszelkie uroczystości kościelne mogą ulec zmianie. Jaką formę święconki przyjęły parafie w powiecie grodziskim? O których godzinach odbędzie się święcenie potraw w okolicznych kościołach?

Harmonogram święcenia potraw w parafiach w Grodzisku Wielkopolskim

Tradycja święcenia potraw to nieodzowny element świąt wielkanocnych. Podczas tegorocznej Wielkanocy, pomimo trwającej pandemii koronawirusa, będziemy mogli pójść za święconką.

Wiele osób zastanawia się, czy święconka mimo lockdownu. Jak będzie wyglądała Wielkanoc 2021? Czy znów nie będziemy mogli pójść do kościoła ze święconką? Wyjaśniamy, że w większości parafii w kraju, tegoroczna święconka odbędzie się przed kościołami.

To, jak będą wyglądały obrzędy Wielkiego Tygodnia, przedstawił w specjalnym liście Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak.

Prymas dopuszcza możliwość święcenia potraw. Jednak zgodnie z jego wytycznymi te mogą odbywać się tylko na zewnątrz, nie w kościołach.

- Niech uczestniczą w nim tylko przedstawiciele rodzin. Jeżeli takiego błogosławieństwa nie będzie można zorganizować lub wierni nie zdecydują się w nim uczestniczyć, bardzo zachęcam do tego, aby przed śniadaniem wielkanocnym w gronie rodzinnym uroczyście pobłogosławić pokarmy. Niech dokona tego ojciec rodziny lub inna osoba - wyjaśnia.

Harmonogram święcenia potraw w parafiach w Grodzisku Wielkopolskim

Wielkanoc 2021 Grodzisk. Jak będzie wyglądała święconka w po...

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie