Wielki sukces uczniów SP1! Wygrali mobilną pracownię komputerową!

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Mobilna pracownia komputerowa składająca się z szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania to główna nagroda w konkursie organizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. W gronie laureatów konkursu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prac na temat wykorzystania Funduszy Norweskich w dowolnej technice cyfrowej. Na konkurs wpłynęło aż 2389 różnych projektów, w tym 4 stworzone przez uczniów SP1.

Filip Alaborski, Maria Daleszyńska, Bartosz Iwaszkiewicz, Marcel Kaminiarz, Kamil Kossowski, Wiktoria Paprocka, Oliwia Roszak, Sylwia Skubel i Jakub Zieliński pod opieką Joanny Stempin stworzyli projekt przedstawiający budowę kompleksu boisk sportowych przy szkole.

Pozostałe projekty biorące udział w konkursie powstały  pod okiem pani Natalii Płotnickiej, pani Moniki Lesińskiej- Paluch, pani Jolanty Wawrzyniak oraz pani Katarzyny Jensz. Projekty powstały przy udziale nauczycieli informatyki pani Justyny Serwy i Katarzyny Jensz. 

100 zespołów uczniowskich z całej Polski wygrało dla swoich szkół  mobilne pracownie komputerowe. Zwycięska drużyna wraz z opiekunem we wrześniu miała wziąć udział w uroczystej gali wieńczącej konkurs w Warszawie, jednak ze względu na pandemię organizatorzy zrezygnowali ze spotkania i przesłali upominki do szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek, 13 września. Nagrody wręczył uczniom zastępca burmistrza Marcin Brudło i radna Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim, Danuta Grzanowska.

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie