XII Rodzinny Rajd Rowerowy był okazją do aktywnego spędzenia czasu

Patrycja Bartkowiak OPR.
UM Grodzisk Wielkopolski
W sobotę 19 września odbył się XII Rodzinny Rajd Rowerowy. Była to ostatnia taka impreza w bieżącym roku, tym bardziej organizatorów cieszyła duża frekwencja. Uczestnicy spędzili miło i aktywnie czas na łonie natury.

XXI Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego organizowany był przez Grodziskie Stowarzyszenie Cyklistów. Wydarzenie odbyło się w sobotę 19 października. W rajdzie brało udział 66 rowerzystów, w tym 13-cioro dzieci.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy – „Zające”, których trasa wynosiła około 45 km i „Jeże”, które pokonały trasę około 34 km. Obydwie grupy zapoznały się z historią pałacu w Rakoniewicach, zwiedziły ratusz i Izbę Pamięci w Rostarzewie. W trakcie rajdu, dzieci miały okazję do utrwalenia sobie numerów telefonów alarmowych. Obecny na rajdzie ratownik medyczny przypomniał również, co należy zrobić w razie nieszczęśliwego wypadku lub innej sytuacji zagrożenia.

Ostatni w tym roku rajd rowerowy zakończył się na terenie Centrum Ekologiczno–Edukacyjnego „Pod chmurką”. Uczestnicy po długiej jeździe zregenerowali siły napojami, kanapkami i słodyczami. Na koniec, jak zawsze, rozlosowane zostały drobne upominki. Pogoda sprzyjała rowerzystom, więc był to idealny czas do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Urząd Miasta w Grodzisku Wielkopolskim przypomina wszystkim fanom wysiłku fizycznego, że 17 października 2020 roku odbędzie się Nocny Rajd Nordic Walking, do udziału w którym serdecznie zapraszają. Na to wydarzenie trwają już zapisy.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie