Z 10 tysięcy na prawie 18. To planowana podwyżka wynagrodzenia burmistrza Rakoniewic

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Anna Borowiak
Udostępnij:
Z 10 tysięcy na prawie 18. To planowana podwyżka wynagrodzenia burmistrza Rakoniewic. Decyzja zapadnie podczas posiedzenia Rady Miejskiej, które zaplanowano na 29 listopada. Gerard Tomiak przyznaje, że podwyżki w samorządach to zawsze trudny temat i zapowiada, że pochyli się nad wzrostem wynagrodzeń dla sołtysów.

Burmistrz Rakoniewic otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 10180 zł. Na wynagrodzenie składają się: wynagrodzenie zasadnicze 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek za wieloletnią pracę 940,00 zł oraz dodatek specjalny w kwocie 2640 zł.

Wynagrodzenie burmistrza zostanie zwiększone. Zmiany podyktowane są wrześniową nowelizacją ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie i samorządach.

Decyzja zapadnie podczas sesji, którą zaplanowano na 29 listopada. Jest już gotowy projekt uchwały, który zakłada, że miesięczne wynagrodzenie burmistrza Rakoniewic Gerarda Tomiaka ma wynosić 17 932,50 złotych. Na tę kwotę mają składać się: wynagrodzenie zasadnicze w kwocie: 9225 zł, dodatek funkcyjny w kwocie: 3150 zł, dodatek za wieloletnią pracę w kwocie 1845 zł, dodatek specjalny 3712,50 zł.

Burmistrz w komentarzu pozostaje oszczędny. Jak mówi, podwyżki w samorządach to zawsze trudny temat.

- Ponad 3 lata temu obcięto nam wynagrodzenia o 20 procent. Teraz rząd przyjął taką a nie inną ustawę, a radni muszą pochylić się nad moim wynagrodzeniem. Przy tej okazji pomyślimy też o sołtysach, którzy wykonują fantastyczną pracę na rzecz swoich społeczności - zapowiada Gerard Tomiak.

Premier Morawiecki o sytuacji na granicy

Wideo

Dodaj ogłoszenie