Zbigniew Drzymała wycofał się z prowadzenia biznesu w Grodzisku

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Znany biznesmen, kiedyś w setce najbogatszych Polaków, założyciel Inter Groclin Auto, właściciel pierwszoligowej Groclin Dyskobolii, jesienią 2018 wrócił po latach nieobecności do Grodziska Wielkopolskiego. Po niespełna dwóch latach od otwarcia firmy, wycofał się z prowadzenia biznesu. Nowy inwestor nie zamierza jednak redukować zatrudnienia ani zmieniać branży.

Jesienią 2018 roku Zbigniew Drzymała "wrócił do gry". Na terenie Grodziska Wielkopolskiego, przy ulicy Europejskiej, uruchomił zakład produkcyjny. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją zestawów podróżnych. Jak czytamy na stronie internetowej firmy, to "innowacja w branży motoryzacyjnej, turystycznej i sportowej. Kondensacja najlepszych cech, których wymaga współczesny konsument".

Po niespełna dwóch latach Zbigniew Drzymała wycofał się z prowadzenia firmy. Te informacje potwierdza dyrektor operacyjny przedsiębiorstwa, Krzysztof Wróblewski. - Nie jest to żadna tajemnica, pan Drzymała sprzedał swoje udziały i nie jest już właścicielem firmy ZD Drzymała- mówi w rozmowie z nami. Powodów decyzji podjętej przez dotychczasowego prezesa zdradzić jednak nie chciał.

Krzysztof Wróblewski zapewnia jednak, że zmiana inwestora nie będzie wiązała się z żadną redukcją zatrudnienia. - Wszyscy pracownicy zachowają swoje miejsca pracy- zauważa. Jak udało nam się ustalić, nie zmieni się również branża, w której działa firma. Wiadomo jednak, że zniknie nazwa "ZD Drzymała" i w jej miejscu pojawi się zupełnie nowa.

Zbigniew Drzymała jest prawnukiem słynnego Michała Drzymały. Urodził się w 1951 roku i ukończył Technikum Budowlane. W połowie lat 70. ruszył z produkcję zagłówków do foteli samochodowych i tak rozpoczęła się jego błyskotliwa kariera, która zaprowadziła go na listę setki najbogatszych Polaków. Jego firma była przez lata jednym z największych w kraju eksporterów. Z jej tapicerką jeździły najbardziej prestiżowe auta: porsche, mercedesy, bmw czy volvo. W 2014 roku Zbigniew Drzymała zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Inter Groclin Auto. Firma stworzona przez Zbigniewa Drzymałę przez lata była przykładem spektakularnego sukcesu. Jej właściciel zaczynał bowiem od zera.

To postać bez wątpienia związana z naszym miastem. Przede wszystkim ze względu na swoje zamiłowanie do sportu. To on bowiem w latach 2000-2008 był właścicielem Klubu Groclin Dyskobolia, świecącego tryumfy na piłkarskich arenach. Na razie nikomu nie udało się powtórzyć sukcesów niewielkiego Grodziska w takim wymiarze. To już historia…

Zbigniew Drzymała to również zdobywca wielu nagród i odznaczeń. m.in. odznaczenia za wybitne zasługi na rzecz rozwoju gospodarki, nadanego przez Prezydenta RP.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie