Zespół "Zgoda" zachwycił podczas festiwalu w Święciechowie

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Zespół "Zgoda" jest zawsze i wszędzie. Jego członkowie uświetniają najważniejsze gminne wydarzenia, angażują się w akcje charytatywne. Dzięki temu zyskali grono licznych przyjaciół i sympatyków. W miniony weekend seniorzy z gminy Kamieniec koncertowali podczas XII Przeglądu Zespołów Śpiewaczych „Viva la Musica”, który odbył się w Święciechowie.

W muzycznej imprezie udział wzięło piętnaście zespołów i chórów z kilku powiatów. Powiat grodziski ponownie godnie reprezentowała grupa śpiewacza „Zgoda” działająca przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu.

- Na pięknej scenie dominowały muzyka biesiadna, pieśni ludowe, piosenki z dawnych lat, standardy muzyki światowej. Utworem obowiązkowym dla każdego zespołu była tym razem piosenka z tekstem Agnieszki Osieckiej - relacjonuje dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Kamieńcu i jednocześnie opiekun artystyczny "Zgody", Małgorzata Stachowiak.

Zespół z Kamieńca pod kierunkiem muzycznym pana Wojtka Pawlewskiego zachwycił publiczność wykonaniem czterech przepięknych piosenek: „ Dla nas ta noc pod gwiazdami”(tekst Osieckiej), „Polesia czar”, „Piosenka o Sekwanie” i „Tango tyrolskie”.

- Chociaż grupa z Kamieńca wystąpiła w okrojonym składzie, odniosła wielki sukces. Udało się bowiem zaprosić zasłuchanych odbiorców w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata, tworząc radosny nastrój i wzbudzając aplauz publiczności - dodaje M. Stachowiak.

Przegląd był dla muzyków z Kamieńca kolejną okazją do podzielenia się bogactwem i różnorodnością polskiej kultury muzycznej, nawiązania nowych kontaktów oraz promocji gminy i powiatu.

Nasi seniorzy pięknie bawili dotychczasowych i nowych przyjaciół m.in. z Rawicza, Włoszakowic, Długich Starych, Piasków, Gołanic, Żerkowa, Wijewa, Kąkolewa i Święciechowy. Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wystawa "Biczowani" w galerii ORAC

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie