Zmiana planów w ratuszu. Lodowisko jednak zostanie otwarte w tym sezonie!

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Ta wiadomość mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego i okolicznych miejscowości z pewnością ucieszy. Choć na początku listopada burmistrz deklarował, że w tym sezonie lodowiska nie będzie - plany się zmieniły. Szykujcie łyżwy!

Corocznie lodowisko przyciąga amatorów zimowych sportów nie tylko z Grodziska, ale i okolicznych miejscowości. To jedna z tych atrakcji, która niezmiennie cieszy się popularnością. Przystępne ceny biletów i organizowane w ciągu sezonu imprezy dodatkowo sprawiają, że to miejsce chętnie odwiedzane przez okolicznych mieszkańców. Niestety szalejące podwyżki cen spowodowały, że działalność lodowiska w tym roku stanęła pod znakiem zapytania.

O tym, że burmistrz zdecydował się na rezygnację z tej zimowej atrakcji w tym sezonie, informowaliśmy na początku listopada. Piotr Hojan mówił wtedy, że koszt wynajęcia lodowiska gminnego to około 200 tysięcy złotych na jeden sezon. Dodatkowo należy uwzględnić koszty energii elektrycznej.

- Do tej pory prąd na potrzeby lodowiska kosztował około 50 tys. złotych. Kwota ta w związku z planowanymi podwyżkami od stycznia 2023 roku z pewnością byłaby jeszcze wyższa. Do tego dochodzą koszty utrzymania lodu, wymiana, konserwacja łyżew, sprzęt do nauki jazdy. Z decyzją zwlekaliśmy do samego końca, licząc na wszelkie sposoby, czy jest szansa, by lodowisko stanęło w tym sezonie. Niestety, z przykrością muszę poinformować, że na ten sezon musimy zawiesić wynajem lodowiska i bardzo proszę o zrozumienie dla tej sytuacji - argumentował wówczas burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Plany się jednak zmieniły. Lodowisko w tym sezonie powstanie, co z pewnością ucieszy amatorów zimowych atrakcji. Pojawił się bowiem sponsor. Porozumienie zostało już podpisane.

W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan podpisał porozumienie z Firmą Frankiewicz Jarosław Frankiewicz z Grodziska Wielkopolskiego dotyczące udostępnienia mieszkańcom sztucznego lodowiska.

- Na mocy porozumienia firma Frankiewicz wynajmie sztuczne lodowisko, a gmina zapewni jego obsługę w sezonie 2022/2023. Cieszymy się bardzo, że pomimo początkowych trudności udało nam się wspólnie przywrócić tą ulubioną zimową atrakcję nie tylko dla mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy Firmie Frankiewicz za tę społeczną inicjatywę, która umili zimowy czas wszystkim miłośnikom jazdy na łyżwach, a zimowa aura pozwoli długo cieszyć się zabawą na lodowisku. Jak widać lodowisko już powstaje - czytamy w komunikacie ratusza.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie