Zmieniamy Wielkopolskę: Dworzec w Grodzisku Wielkopolskim odzyskuje dawny blask

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Trwa modernizacja budynku byłego dworca PKP w Grodzisku Wielkopolskim. Koszt inwestycji to prawie 6,1 miliona złotych, a unijne wsparcie - blisko 5,2 miliona zł.

- Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Nie mamy żadnych opóźnień- mówi burmistrz Piotr Hojan.A dzieje się sporo. Trwają prace murowe wewnątrz budynku i na zewnątrz budynku. Powstał już szyb windy, trwa oczyszczanie i uzupełnianie elewacji, montaż konstrukcji sufitów wewnątrz budynku, remont pokrycia dachu, a także prace instalacyjne elektryczne, telekomunikacyjne i wodno - kanalizacyjne. Zakończono montaż stolarki okiennej.

W tym miejscu utworzone zostanie Centrum Ekonomii Społecznej. Inwestycja ma zakończyć się do października 2020 roku. Głównym zamysłem projektu jest przywrócenie osób wykluczonych społecznie. Chodzi o wkluczenie z różnych przyczyn: niepełnosprawności, biedy i wielu innych czynników. W budynku dawnego dworca mają zatem znaleźć schronienie te osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy w codziennym życiu.

Modernizowany dworzec odzyskuje już swój dawny blask

Grodzisk: Trwa ogromny remont budynku byłego dworca. Jak zmi...

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:Od 15 maja bez maseczek, ale tylko na powietrzu

Wideo

Dodaj ogłoszenie