Zmieniamy Wielkopolskę: Jak zmieniają się wnętrza dworca PKP w Grodzisku?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Dworzec PKP w Grodzisku Wielkopolskim przechodzi remont. W budynku powstanie Centrum Ekonomii Społecznej. Zdanie jest dofinansowane z pieniędzy unijnych.

Już dziś widać, że sporo się zmieniło. Szczególnie na zewnątrz budynku. Odnowiona elewacja, wymieniona stolarka okienna- to wszystko widać już gołym okiem.

Projekt modernizacji budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim już od kilku lat był marzeniem władz gminy Grodzisk. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o. z Kościana. Pracująca na miejscu ekipa zapewnia, że bez przeszkód zdąży na czas.

Przypomnijmy, że na ten cel gmina ostatecznie pozyskała ponad 5 milionów złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Inwestycja ma zakończyć się do października 2020 roku.

Grodzisk: Remont dworca PKP. Jak zmieniają się jego wnętrza?

Głównym zamysłem projektu jest przywrócenie osób wykluczonych społecznie. Chodzi o wkluczenie z różnych przyczyn: niepełnosprawności, biedy i wielu innych czynników. W budynku dawnego dworca mają zatem znaleźć schronienie te osoby, które z różnych względów potrzebują pomocy w codziennym życiu. W Centrum Ekonomii Społecznej organizowane będą warsztaty, zajęcia. Uruchomiona zostanie jadłodajnia, w której pracować będą podopieczni CES, pracownia komputerowa, sala rehabilitacyjna, strefa sztuki. Planowane jest również powstanie punktu krawieckiego, punktu kosmetycznego oraz miejsca animacji, spotkań z artystami czy pracowni rzeźby, ceramiki, malarstwa.

obrazek
 
www.wrpo.wielkopolskie.pl

                 

Od 15 maja bez maseczek, ale tylko na powietrzu

Wideo

Dodaj ogłoszenie