Zmieniamy Wielkopolskę: Umowa na modernizację dworca podpisana!

Ania Borowiak
W środę, 19 lutego 2020 roku, w grodziskim ratuszu Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan zawarł umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym BUDOMONT Sp. z o.o. z Kościana na realizację zadania pod nazwą: Przebudowa i adaptacja budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim w celu utworzenia Centrum Ekonomii Społecznej.

Na ten moment nie tylko władze, ale i mieszkańcy czekali od dawna. Najbardziej cieszy fakt, że zaniedbany budynek byłego dworca nareszcie zyska nowego ducha. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę 4.059.013,43 zł brutto, a planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2020 roku. Projekt modernizacji budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim już od kilku lat był marzeniem władz gminy Grodzisk.

Czym będzie Centrum Ekonomii Społecznej? W obiekcie powstanie baza do nowych aktywności społecznych i kulturalnych. Zostaną także uruchomione formy wsparcia dla różnych grup społecznych, w tym punkty konsultacyjne, doradcze i terapeutyczne. Przestrzeń wystawiennicza, sale dydaktyczna, komputerowa, rehabilitacyjna, strefa sztuki czy bar - to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie nowej, przyjaznej dla ludzi i otoczenia oraz wspierającej umiejętności społeczne, przestrzeni. Planowane jest również powstanie punktu krawieckiego, punktu kosmetycznego oraz miejsca animacji, spotkań z artystami czy pracowni rzeźby, ceramiki, malarstwa. Klub Integracji Społecznej, Centrum Wolontariatu, Centrum Integracji Kulturalnej, Klub Młodego Rodzica, Programy Aktywności Lokalnej - to i wiele więcej po modernizacji będzie oferował budynek grodziskiego dworca. Nowa przestrzeń i nowe możliwości. Z pewnością sporo będzie się w niej działo.

Radości z tego, że dworzec znów zyska blask i dawnego ducha nie kryją mieszkańcy, ale i władze, które o unijne pieniądze na realizację tej inwestycji zabiegały od kilku lat. Nie dziwi zatem fakt, że odbiór informacji o pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu był tak pozytywny. - Bardzo cieszę się z tego, że zrobiliśmy kolejny wielki krok w kierunku tego, żeby budynek po byłym dworcu PKP wrócił do użytkowania i znów zaczął tętnić życiem. Na początku marca przekażemy plac budowy. Pracy jest mnóstwo, a czasu niewiele- podkreśla burmistrz Piotr Hojan.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Stanisław Żaryn o ruchach prorosyjskich

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie