Zorganizowali imprezę przy ognisku. Myśleli, że są ponad prawem

Redakcja
Czterech mężczyzn zorganizowało imprezę przy ognisku. Gdy przyjechali wezwani na miejsce policjanci, tłumaczyli się, że są zdrowi, dlatego obowiązujące przepisy ich nie dotyczą. Funkcjonariusze zdziwieni takim tłumaczeniem, wystawili im mandaty.

- Sytuacja związana z pandemią COVID-19 wymaga od społeczeństwa odpowiedzialności i dyscypliny. Policjanci w całym kraju sprawdzają czy wprowadzone zakazy gromadzenia się są przestrzegane przez obywateli. Jeżeli wyjście z domu nie jest koniecznością, warto pozostać w domu i spędzić ten czas z najbliższymi- mówi oficer prasowy KPP w Grodzisku, kom. Kamil Sikorski.

Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Kompletną nieodpowiedzialnością wykazało się czterech mężczyzn, którzy na terenie podwórka należącego do wspólnoty mieszkaniowej, zorganizowali imprezę przy ognisku. Mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego podczas legitymowania byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do całej sytuacji.

- Oświadczyli, że znają przepisy bardziej od kogokolwiek. Funkcjonariusze nałożyli na nieodpowiedzialnych mężczyzn mandaty karne w kwocie 500 zł. Po wezwaniu do rozejścia się i zachowania zgodnego z prawem, mężczyźni wygasili ognisko i opuścili miejsce interwencji- dodaje K. Sikorski.

Policjanci raz jeszcze apelują rozwagę, zdrowy rozsądek i przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. To wszystko dla zwiększenia naszego wspólnego bezpieczeństwa i ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie