Akcja "trzeźwy poranek" na drogach powiatu. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
KPP Grodzisk
Udostępnij:
Ponad 1300 kontroli przeprowadzili w poniedziałkowy poranek grodziscy policjanci. Efekt? Pięciu kierowców straciło uprawnienia za jazdę na "podwójnym gazie". Rekordzista wydmuchał blisko promil alkoholu.

Na drogach powiatu grodziskiego policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w ramach cyklicznej akcji „Trzeźwy poranek”.

- Policjanci intensywnie kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się po drogach, ponieważ właśnie alkohol i inne substancje działające podobnie, pod których wpływem niektórzy wsiadają za kierownicę, są jedną z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do poważnych wypadków drogowych. Aby ograniczyć to realne zagrożenie na grodziskich drogach, funkcjonariusze prowadzą cyklicznie wzmożone działania, aby wyeliminować z ruchu skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które zdecydowały się kierować autem „na podwójnym gazie”- informuje komisarz Kamil Sikorski z grodziskiej policji.

Tylko w poniedziałkowy poranek takich kontroli przeprowadzono ponad 1300! Pięć osób straciło prawo jazdy. Policjanci zapowiadają, że to nie koniec, a kierowcy muszą liczyć się z wzmożoną liczbą patroli na drogach.

- Wciąż apelujemy do kierowców o to, aby miejsce za kierownicą zajmowały w pojazdach jedynie osoby bezwzględnie trzeźwe. Nawet najmniejsza ilość alkoholu może ograniczyć naszą percepcję i stworzyć zagrożenie dla nas, naszych bliskich oraz innych użytkowników dróg. Niestety, niektórzy wciąż pozostają głusi na te apele. Bezpieczeństwo na drogach to nasza wspólna sprawa! Reagujmy, gdy widzimy nietrzeźwą osobę za kierownicą i informujmy o tym policjantów. Funkcjonariusze sprawdzają każdy taki sygnał. Dzięki naszej reakcji, być może unikniemy tragedii na drodze- dodaje kom. Sikorski.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie