Grąblewo: Strażacy wyremontowali remizę własnymi siłami. Pomogła gmina i przyjaciele jednostki

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Strażacy wyremontowali remizę własnymi siłami. Pomogła gmina i przyjaciele jednostki
Strażacy wyremontowali remizę własnymi siłami. Pomogła gmina i przyjaciele jednostki Ania Borowiak/OSP Grąblewo
Strażacy z OSP Grąblewo po raz kolejny udowodnili, że w ich przypadku wystarczy jedno słowo i zaczyna dziać się wielka rzecz. Tym razem samodzielnie wyremontowali swoją siedzibę. Teraz remiza, która stanowi centralny punkt wsi, zachwyca nowym wyglądem.

- Denerwowało nas patrzenie na uszkodzoną przez wandali elewację. Były w niej dziury, pęknięcia, jakieś odpryski. Stwierdziliśmy, że czas coś z tym zrobić. I już następnego dnia wzięliśmy się do pracy - mówi naczelnik OSP Grąblewo, Tomasz Ciura.

Do pomocy nikogo nie trzeba było zachęcać. Rękawy zakasali strażacy, ale fachowa pomoc nadeszła również od przyjaciół jednostki. - Remont koordynuje fachowiec, Przemek Studziński. Zna się na tym doskonale, bo zawodowo pracuje w branży budowlanej. Pod jego okiem wykonujemy wszystkie prace- relacjonuje nasz rozmówca.

Remont rozpoczął się w czerwcu i jest już praktycznie na finiszu. W ramach przeprowadzonych prac budynek remizy został ocieplony, doczekał się też nowej elewacji. - Najważniejszym elementem przy tym remoncie byli ludzie, którzy bezinteresownie, w czynie społecznym pracowali aktywnie, żeby nasza remiza odzyskała dawny blask- dodaje Tomasz Ciura. Jak wyjaśnia, całe przedsięwzięcie nie udałoby się, gdyby nie pomoc ze strony władz gminy. - W tym miejscu bardzo dziękujemy burmistrzowi Piotrowi Hojanowi, bo to dzięki jego uprzejmości zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia prac został sfinansowany z budżetu gminy- mówi.

To jednak nie wszystko, co w ostatnim czasie działo się w Grąblewie. W ramach Grodziskich Inicjatyw Społecznych złożono wniosek o modernizację świetlicy wiejskiej. Prace związane z wymianą parkietu zostały już zakończone. Jest pięknie!

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie