Grodziski Szlak Turystyczny, czyli najważniejsze zabytki w Twoim telefonie

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Urząd Miejski zaprasza do korzystania z Grodziskiego Szlaku Turystycznego, który jest dostępny dla wszystkich od czwartku, 30 lipca. Wystarczy zaopatrzyć się w telefon komórkowy i można wybrać się na spacer szlakiem najciekawszych zabytków naszego miasta.

- „Spacer po Grodzisku” to fascynująca podróż do minionych epok. Zobacz, kto na przestrzeni wieków budował i rozwijał to miasto. Poznaj znamienitych mieszkańców i bohaterów, którzy pokochali Grodzisk Wielkopolski równie mocno jak my- zachęcają urzędnicy.

Pomysłodawcą utworzenia Grodziskiego Szlaku Turystycznego jest burmistrz Piotr Hojan. Ponad 30 miejsc oznaczonych zostało kodami QR, które przenoszą nas do wirtualnego opisu oraz dawnych i aktualnych zdjęć. Aby sczytać kod QR, należy pobrać dowolną aplikację służącą do tego celu.

Mapa online dostępna jest na stronie www.grodzisk.wlkp.pl. Można ją otrzymać ją również w formie papierowej, bezpłatnie w Gminnym Centrum Informacji przy ul. Przemysłowej 7 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 oraz w każdą sobotę sierpnia od godziny 10.00 do 13.00.

Dzięki temu zarówno mieszkańcy miasta, jak i przybywający do niego turyści mają szansę dowiedzieć się nieco więcej o historii Grodziska Wielkopolskiego. Specjalne kody QR znajdują się między innymi na Studni św. Bernarda, Urzędzie Miasta, a także na budynku kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Takich lokalizacji jest ponad 30. Żeby poznać je wszystkie, zachęcamy do spaceru ulicami Grodziska!

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie