Kąkolewo: Posprzątali kolejny fragment swojej miejscowości

Patrycja Bartkowiak
Szkoła Podstawowa w Kąkolewie
Grupa uczniów i rodziców, wraz z nauczycielkami Martą Wasilewską, Dagmarą Kozą oraz Anetą Ratajczak-Fórmaniak, posprzątali teren wokół Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie. To kolejna tego typu akcja w tej miejscowości na przestrzeni kilku miesięcy, widać, że mieszkańcom zależy na poprawie jakości życia we wsi Kąkolewo.

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi." Tym cytatem społeczność Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie podziękowała grupie mieszkańców, która zajęła się posprzątaniem kolejnego fragmentu miejscowości. Tym razem był to m. in. teren wokół szkoły.

Żadne słowa nie oddadzą naszej wdzięczności dla wszystkich tych, którzy poświęcili dzisiaj swój wolny czas, swoją siłę, swój sprzęt oraz swój uśmiech na twarzy przy wspólnej pracy. Wasze zaangażowanie i wsparcie jest nieocenione. Mamy piękny plac przy budynku szkoły, który przez lata był zaniedbany. Mieliśmy też basen strażacki - niesamowicie zarośnięty. Dziś, po kilku godzinach pracy oba te miejsca wyglądają zupełnie inaczej. Dziękujemy

- można przeczytać na stronie placówki edukacyjnej

Działanie było realizowane w ramach projektu Drzewo Franciszka. Szkoła podstawowa jest wdzięczna wszystkim zaangażowanym. Warto wspomnieć, że społeczność Kąkolewa ostatnimi czasy bardzo prężnie działa w kierunku poprawy jakości życia w miejscowości. Bezapelacyjnie, w ramach tego typu działań wieś zaczyna nabierać zupełnie nowego blasku.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie