O czym powinien wiedzieć spadkodawca i spadkobierca, czyli spotkanie seniorów z notariuszem

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Grodziscy seniorzy rozmawiali z Marcinem Paetzem o tym, o czym powinien wiedzieć spadkodawca i spadkobierca. Gość rozwiał wiele wątpliwości dotyczących prawa dziedziczenia.

Na spotkanie z notariuszem zaprosił Uniwersytet Trzeciego Wieku. Jak wyjaśniono, od dłuższego czasu wśród seniorów pojawiały się pytania dotyczące dziedziczenia. By rozwiać wątpliwości, zorganizowano spotkanie z Marcinem Paetzam, który prowadzi kancelarię notarialną w Grodzisku Wielkopolskim.

Seniorzy dowiedzieli się, co powinni zrobić za życia na wypadek śmierci. Rozmawiano między innymi o tym, w jaki sposób sporządzić testament, komu go powierzyć i jakich warunków należy dopełnić, żeby dokument był ważny. Gość opowiedział również o tym, kto może być spadkobiercą i w jakich określonych prawem przypadkach można odwołać darowiznę.

- Jesteśmy wdzięczni notariuszowi panu Marcinowi Paetzowi za cenne informacje. Przekazał na koniec, że chętnie spotka się z seniorami na kolejnym spotkaniu - podsumowali organizatorzy spotkania.

O czym powinien wiedzieć spadkodawca i spadkobierca, czyli s...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie