Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybrano wykonawcę modernizacji grodziskiego dworca

Redakcja
Anna Borowiak
Wybrano wykonawcę modernizacji dworca, w budynku którego już niebawem utworzone zostanie Centrum Ekonomii Społecznej.

Projekt modernizacji budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim już od kilku lat był marzeniem władz gminy Grodzisk. Początkowo miała tam znaleźć się siedziba Grodziskiej Biblioteki Publicznej, jednak na ten cel nie udało się pozyskać dofinansowania. Dopiero druga koncepcja, zgodnie z którą utworzone ma zostać Centrum Ekonomii Społecznej, okazała się propozycją, która otrzymała wsparcie ze środków unijnych.

W tym tygodniu Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim poinformował, że w postępowaniu przetargowym na „Przebudowę i adaptację budynku po byłym dworcu PKP w Grodzisku Wielkopolskim w celu utworzenia Centrum Ekonomii Społecznej” wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Budowlanego BUDOMONT Sp. z o.o. z siedzibą w Kościanie. W złożonej ofercie firma zaproponowała realizację inwestycji za kwotę nieco ponad 4 milionów złotych. Była to najtańsza propozycja, która wpłynęła w ramach przetargu.

Poza nią chęć realizacji prac wyraziły również dwie inne firmy, które wyceniły realizację prac na kwotę w wysokości 4,6 oraz 5,1 miliona złotych.

Czym będzie Centrum Ekonomii Społecznej? Projekt ma być zrealizowany do 30 października 2020 roku. W obiekcie powstanie baza do nowych aktywności społecznych i kulturalnych. Zostaną także uruchomione formy wsparcia dla różnych grup społecznych, w tym punkty konsultacyjne, doradcze i terapeutyczne. Przestrzeń wystawiennicza, sale dydaktyczna, komputerowa, rehabilitacyjna, strefa sztuki czy bar - to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie nowej, przyjaznej dla ludzi i otoczenia oraz wspierającej umiejętności społeczne, przestrzeni. Planowane jest również powstanie punktu krawieckiego, punktu kosmetycznego oraz miejsca animacji, spotkań z artystami czy pracowni rzeźby, ceramiki, malarstwa. Klub Integracji Społecznej, Centrum Wolontariatu, Centrum Integracji Kulturalnej, Klub Młodego Rodzica, Programy Aktywności Lokalnej - to i wiele więcej po modernizacji będzie oferował budynek grodziskiego dworca. Nowa przestrzeń i nowe możliwości. Z pewnością sporo będzie się w niej działo.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto