Wypadek w Granowie: Wyprzedzał, pędził lewym pasem i przejechał przez drogowe słupki

Anna Borowiak
Anna Borowiak
W czwartek, 1 kwietnia, nadmierna prędkość i brawura na drodze doprowadziły do dachowania samochodu osobowego. Do wypadku doszło w miejscowości Granowo, około godziny 21:30.

- Mieszkaniec Warszawy, jadąc drogą krajową nr 32, od Granowa w kierunku Stęszewa, rozpoczął wyprzedzanie ciągu pojazdów. Mężczyzna rozwinął dużą prędkość, na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do Separowa ominął wysepkę i dalej kontynuował jazdę lewym pasem! Na szczęście nikt nie jechał z naprzeciwka. Gdy 46-latek chciał wrócić na prawy pas, przejechał przez słupki drogowe rozdzielające dwa pasy jezdni- wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski.

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem marki volvo i dachował i zakończył jazdę na polu. W efekcie poniesionych obrażeń wewnętrznych, z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu, mężczyzna trafił do jednego z podpoznańskich szpitali. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Po oględzinach wykonanych przez technika kryminalistyki, pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Na miejscu wypadku pracowali grodziscy policjanci, strażacy z KP PSP Grodzisk, druhowie z Granowa oraz ratownicy medyczni.

Wypadek w Granowie: Wyprzedzał, pędził lewym pasem i przejec...

Czym jest Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie