Dofinansowania dla naszych strażaków. Kupią sprzęt, mundury, będą też remonty

Ania Borowiak
Ania Borowiak
W piątek, 24 marca, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim strażacy z trzech powiatów odebrali promesy na zakup sprzętu, umundurowania oraz przeprowadzenie modernizacji swoich siedzib. Do jednostek z powiatu grodziskiego, nowotomyskiego i wolsztyńskiego trafią środki z programów realizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości około pół miliona złotych.

W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów oraz strażacy reprezentujący jednostki, do których trafią środki finansowe. Podczas swoich wystąpień goście złożyli gratulacje wszystkim beneficjentom oraz podziękowania za współpracę oraz służbę na rzecz lokalnej społeczności.

Jednostki z powiatu grodziskiego:
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu na projekt pod nazwą "Poprawa bezpieczeństwa i komfortu pracy strażaków" otrzymała 20 tysięcy złotych. OSP w Parzęczewie zakupi ubrania specjalne dzięki dofinansowaniu w wysokości 20 tysięcy. Ochotnicza Straż Pożarna w Śniatach otrzyma 13 tys. 900 złotych na zakup aparatów ochrony dróg oddechowych, niezbędnych do prowadzenia akcji ratowniczo - gaśniczych.

20 tysięcy złotych to dofinansowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąblewie, która przeznaczy te środki na wymianę umundurowania oraz zakup podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów.

Ochotnicza Straż Pożarna w Granowie na doposażenie jednostki otrzymała 20 tysięcy złotych. Taka sama kwota trafi do druhów z Gradowic, którzy przekażą dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jabłonnie otrzymała 20 tysięcy na zakup sprzętu, a strażacy ze Słocina dzięki dofinansowaniu w takiej samej wysokości będą mogli kupić nowe ubrania specjalne. Na zakup środków ochrony indywidualnej OSP w Rakoniewicach pozyskała 20 tysięcy złotych.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim otrzyma dofinansowanie w wysokości 35 tysięcy złotych na montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku garażu komendy.

Jednostki z powiatu nowotomyskiego:
 
Doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrośnicy w hełmy strażackie zwiększające bezpieczeństwo druhów w trakcie działań ratowniczych na terenie powiatu nowotomyskiego zostanie dofinansowane kwotą 20 tysięcy złotych. Identyczne wsparcie trafi do OSP Brody na wyposażenie osobiste ochronne strażaka do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii.

Druhowie ze Zbąszynia i Wąsowa również otrzymają po 20 tysięcy na zakup sprzętu i wyposażenia. Zwiększenie skuteczności działania oraz poprawa bezpieczeństwa strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuponiach to projekt, który także zostanie wsparty kwotą w wysokości 20 tysięcy. Takie same środki przyznano druhom z OSP Opalenica (na zakup wyposażenia osobistego dla strażaków) oraz OSP w Koninie na zakup hełmów i zestawu podstawowego do oznakowania terenu akcji.

Ochotnicza Straż Pożarna w Urbanowie otrzymała 16 tys. 200 złotych na wymianę oświetlenia w budynku remizy.

Jednostki z powiatu wolsztyńskiego:

Ochotnicza Straż Pożarna w Tłokach na zakup ubrań specjalnych otrzymała 20 tysięcy złotych. Taka sama kwota trafi do OSP w Kębłowie na zakup wyposażenia ochrony osobistej strażaków. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaszczorze na doposażenie w środki ochrony indywidualnej otrzymała 18,5 tys. złotych. Na ten sam cel jednostce ze Świętna przyznano 20 tysięcy złotych, a strażacy z Przemętu otrzymali 20 tysięcy na zakup umundurowania.

Dofinansowania dla naszych strażaków. Kupią sprzęt, mundury,...

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie