Masowe punkty szczepień w powiecie grodziskim. Gdzie i od kiedy?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Adam Jankowski/PolskaPress/zdjęcie ilustracyjne
W powiecie grodziskim mają zostać utworzone masowe punkty szczepień. Przyśpieszy to cały proces szczepienia przeciwko koronawirusowi. Ile osób będzie mogło otrzymać dawkę szczepionki w tygodniu? Kiedy ruszą punkty?

Masowe punkty szczepień w powiecie grodziskim. Gdzie i od kiedy?

W związku z zaplanowaną dostawą 7 mln szczepionek przeciw COVID-19 w samym tylko kwietniu rząd proponuje, by jednostki samorządu terytorialnego organizowały uproszczone punkty szczepień masowych (PSM). Propozycja rządowa zakłada, że do 18 kwietnia trwałaby organizacja tych punktów i zapisy, a od 19 kwietnia zespoły rozpoczęłyby szczepienia ludności.

Punkty szczepień masowych w powiecie grodziskim

- W powiecie grodziskim planowane jest uruchomienie dwóch punktów szczepień́ masowych. Mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej w Grodzisku Wielkopolskim zlokalizujemy punkt szczepień w małym budynku Liceum Ogólnokształcącego, a w Rakoniewicach - w budynku Hali Sportowej. Dodatkowo w grodziskim szpitalu będą prowadzone szczepienia grup pracowniczych dla firm zatrudniających powyżej 500 osób- zapowiada starosta powiatu grodziskiego, Mariusz Zgaiński.

Jak dodaje, trudno dziś deklarować́ dokładne ilości osób, które będą szczepione w punktach szczepień masowych, gdyż będzie to uzależnione od ilości i ciągłości dostaw szczepionek.

- Z informacji, które uzyskujemy od przedstawicieli administracji rządowej wynika, że może to być około 200 osób dziennie, szczepionych w jednym punkcie. Do 12 kwietnia będziemy kompletować zespoły medyczne, które zgodnie z założeniami, rozpoczną akcję szczepień od 19 kwietnia. O konkretnych decyzjach i ustaleniach będziemy jeszcze informować- zapowiada Mariusz Zgaiński.


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: anna.borowiak@polskapress.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie