Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza para skorzystała z programu in vitro, który dofinansowała gmina Rakoniewice

Anna Borowiak
Anna Borowiak
LUCYNA NENOW / POLSKAPRESS / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Pary z terenu gminy Rakoniewice mogą wnioskować o dofinansowanie do przeprowadzenia procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Samorząd gminy przeznaczył na ten cel 20 tysięcy złotych. Burmistrz Gerard Tomiak potwierdza, że pierwsza para skorzystała już z tej możliwości.

Pary z Wielkopolski, które starają o dziecko i mają wskazania do leczenia in vitro lub wyczerpały inne metody leczenia niepłodności, mogą skorzystać z Programu „Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023". Pary chcące starać się o dziecko w wielu miejscach kraju nie są pozostawione same sobie. Na dofinansowanie in vitro decyduje się coraz więcej samorządów. Jak informowaliśmy już wcześniej, w tym roku do programu dołączyła gmina Rakoniewice. Jak się okazuje, pierwsza para z terenu gminy skorzystała już z możliwości dofinansowania in vitro.

- Bardzo się cieszę, to ogromny sukces, a jeśli się uda, to będzie to podwójna radość. Warto było przystąpić do programu i jestem dumny, że się tego podjęliśmy. Również mniejsze samorządy, takie jak nasz, powinny wychodzić naprzeciw nowoczesnym metodom leczenia, niekiedy zaściankowym poglądom oraz potrzebom mieszkańców. Jeśli się okaże, że chętnych będzie więcej, to będę przekonywać radnych, żeby zwiększyć środki na ten cel. Zachęcam wszystkie pary, które tego potrzebują, żeby z programu korzystać

- mówi burmistrz Rakoniewic, Gerard Tomiak.

Przypomnijmy, że na finansowanie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego gmina przeznaczy w 2023 roku 20 tysięcy złotych. Realizatorem programu jest Medi Partner Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, a miejscem udzielania świadczeń jest Klinika InviMed Poznań.

Aby zgłosić się do programu, wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, który dostępny jest na stronie internetowej kliniki. Warto się spieszyć, ponieważ decyduje kolejność zgłoszeń, a z dofinansowania można skorzystać tylko do końca roku.

Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma maksymalne dofinansowanie do 5 000 zł. Kwota ta jest przeznaczona na jedną procedurę i może być niższa jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie. Każda para może skorzystać z 3 (maksymalnie) prób zapłodnienia pozaustrojowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto