Trwają przygotowania do utworzenia zakładu opiekuńczo-pielęgnacyjnego

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Dariusz Gdesz / PolskaPress / zdjęcie ilustracyjne
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku zakończą się prace budowlane związane z utworzeniem w grodziskim szpitalu zakładu opiekuńczo-pielęgnacyjnego. Miejsce znajdzie tam 35 pacjentów. To inwestycja, która ze względu na sytuację demograficzną powiatu grodziskiego, jest niezwykle potrzebna, a w kolejnych latach jej znacznie jeszcze wzrośnie.

- Przetarg na utworzenie zakładu opiekuńczo-pielęgnacyjnego w grodziskim szpitalu powinien zostać ogłoszony już wiosną. Aktualnie kończymy ostatnie działania związane z przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej- mówi starosta Mariusz Zgaiński.

Zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny w Grodzisku Wielkopolskim będzie oddziałem szpitalnym udzielającym całodobowych świadczeń zdrowotnych, obejmujących leczenie, pielęgnację i rehabilitację pacjentów, którzy nie wymagają już hospitalizacji, ale ze względu na stan zdrowia wymagają fachowej opieki.

Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Środki, które zostaną przeznaczone z budżetu powiatu grodziskiego, to około 2 miliony złotych.

- Inwestycja obejmie również adaptację pomieszczeń dolnej kondygnacji, po byłym oddziale położniczo-ginekologicznym. Przeniesiona zostanie tam między innymi szpitalna apteka oraz część laboratorium. Prace budowlane związane z utworzeniem ZOL-u powinny zakończyć się jeszcze w tym roku, a rozpoczęcie działalności planowane jest na rok 2022- zapowiada starosta.

Nowy oddział w grodziskim szpitalu ma być miejscem przyjaznym pacjentom, funkcjonalnym, z pełnym wymaganym zapleczem rehabilitacji fizycznej i społecznej. Do dyspozycji mieszkańców przekazanych będzie 35 łóżek w pokojach z łazienkami, świetlica oraz salę rehabilitacyjna.

Przy tworzeniu oddziału, zagospodarowane zostaną niewykorzystywane do tej pory powierzchnie, które dawniej pełniły funkcję oddziału ginekologiczno-położniczego.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie