Udane zawody Budowlanych

Tomasz Matusiak
Ekipa Budowlanych Nowy Tomyśl
Ekipa Budowlanych Nowy Tomyśl Archiwum
W Trzciance Lubuskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w podnoszeniu ciężarów.

Startowali na nich zawodnicy w wieku 13-16 lat. Na zawodach, które skupiły kluby z trzech województw (wielkopolskie, łódzkie i świętokrzyskie), klub z Nowego Tomyśla wystawił blisko czterdzieści zawodniczek i zawodników. Jest to nowy rekord klubu, jeśli chodzi o liczbę zawodników startujących podczas wyjazdowych zawodów. Siedmioro ciężarowców zdobyło brązowe, a czworo srebrne krążki. Na najwyższym zaś stopniu podium „Budowlani” stawali cztery razy. Złoto zdobyli: Olga Burlaga (kat. 48 kg z wynikiem 48 kg w dwuboju), Magdalena Stroińska (kat. + 69 z wynikiem 70 kg), Marta Wesoła (kat. 63 kg, z wynikiem 116 kg.) oraz Karol Karbowski (+85 kg, z wynikiem 158 kg). Ozdobą rywalizacji dziewcząt był start Marty Wesołej, która w pięknej walce pokonała Kingę Jacak z Bartoszyc. Dzięki temu zwycięstwu Marta wygrała klasyfikację łączną dziewcząt (startowało aż 60 zawodniczek), za co nagrodzono ją pucharem oraz nagrodą rzeczową – aparatem fotograficznym.

Trenerzy i działacze klubowi z entuzjazmem mówią o tym wyjeździe. - Ponad dwadzieścia osób, nie licząc medalistów, zajęło punktowane miejsca – mówił uradowany trener Marcin Lampe. - Taka postawa zawodników pozwoliła nam zająć niekwestionowane pierwsze miejsce w bardzo prestiżowej klasyfikacji klubowej, zdobywając ponad dwadzieścia procent punktów więcej, niż drugi klub. Teraz czekamy tylko na wyniki startów klubów z innych makroregionów, ponieważ liczymy na dobre, nawet medalowe miejsce, wśród klubów z całej Polski. Do Nowego Tomyśla dotarł już okazały puchar jaki z rąk zaproszonych na zawody oficjeli, odebrał w imieniu klubu Kierownik Sekcji, Wojciech Piechowiak.