Kolejne zwycięstwa zawodników Basket Grodzisk 2020

OPRAC.:
Anna Borowiak
Basket Grodzisk 2020
Dwa rozegrane w miniony weekend mecze zakończyły się wygraną zawodników klubu Basket Grodzisk 2020.

W niedzielę chłopcy zmierzyli się z zespołem Rycerze Rydzyna. Ostatnie spotkanie z tym zespołem nie zakończyło się po myśli ekipy Basket Grodzisk 2020. Tym razem było inaczej.

- Mimo okrojonego składu doprowadziliśmy do remisu, żeby ostatecznie wygrać mecz 86:82. Od początku przegraliśmy 2 pierwsze kwarty i po połowie meczu kończyliśmy z wynikiem 52:36 dla Rycerzy Rydzyna.
W drugiej części spotkania zaczęliśmy już odrabiać straty, grać lepiej w obronie i ataku. Było mniej błędów, a więcej pracy. Chłopacy zostawili znowu dużo zdrowia i sił na parkiecie, bo przeciwnik był mocny i wymagający, ale ostatecznie udało nam się pokonać zawodników z Rydzyny 86:82 - relacjonuje wiceprezes klubu Basket Grodzisk 2020, Dariusz Domagała.

W barwach grodziskiego klubu zagrali Wojtek, Julian, Łukasz, Filip A., Filip I., Emanuel, Konrad, Aleks, Kaziu, Maciej, Bartek i Igor, pod okiem trenera Krzysztofa Błażejczyka.

Tego samego dnia dziewczyny zagrały mecz rewanżowy w lidze U12K z zespołem MUKS Kórnik. Podczas ostatniego meczu z drużyną z Kórnika nasze koszykarki pewnie pokonały rywalki. Szans nie dały im również w minioną niedzielę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 55:24.

W meczu zagrały Inga, Blanka, Patrycja, Jagoda, Maja K., Karolina, Marlena, Alicja, Julka, Maja M., Helena, Zuzia, Kinga G., a trenerem zespołu jest Przemysław Lange.

Klub Basket Grodzisk 2020 dziękuje kibicom za wsparcie zawodników oraz dla dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 za udostępnienie sali do rozegrania niedzielnych spotkań.