Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkole i szkoła podstawowa realizują międzynarodowe projekty

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Wizyta w Grecji
Wizyta w Grecji archiwum szkoły i przedszkola
Przedszkole „Akademia Malucha” w Opalenicy i Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grodzisku Wielkopolskim realizują projekty w ramach programu Erasmus+. Ich głównym założeniem jest międzynarodowa wymiana doświadczeń wśród nauczycieli i wspieranie uczniów w procesie edukacji.

W ramach projektów zaplanowano dwie wizyty zagranicznych partnerów. Pierwsza z nich odbędzie się już 29 czerwca.

- Odwiedzą nas goście z Rumunii, Grecji, Węgier, Bułgarii i Turcji. Nauczyciele będą mogli zobaczyć program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów. Projekt realizowany jest przez Przedszkole Akademia Malucha w Opalenicy. Wizyta partnerów odbędzie się w naszej placówce zlokalizowanej w Grodzisku Wielkopolskim – mówi dyrektor, Wiesława Kortus.

Spotkanie będzie zwieńczeniem projektu, który trwał od 2018 roku. - Każda placówka wykonywała zadania dotyczące włączenia osób niepełnosprawnych, uczniów nieśmiałych, mających problemy z zachowaniem. Przez ostatni czas intensywnie pracowaliśmy z tymi zagadnieniami. Nauczyciele przygotowywali autorskie scenariusze zajęć, historie i bajki terapeutyczne. Te ostatnie dzieci ilustrowały, a dzięki temu powstanie książka z bajkami w języku polskim i angielskim. Poza tym przygotowany zostanie również zbiór scenariuszy dla przedszkoli dotyczący tematyki włączenia - tłumaczy Wiesława Kortus i podkreśla, że spotkania dotyczące projektu odbywały się w każdym z partnerskich państw, a nauczyciele wzajemnie mogli wymieniać się doświadczeniami, obserwować metody pracy, a także zwyczaje i kulturę danego kraju.

Z kolei 6 lipca zaplanowana jest inauguracja projektu Niepublicznej Szkoły Podstawowej, którą odwiedzą nauczyciele z Grecji, Turcji, Bułgarii, Litwy i Włoch.

W ramach współpracy szkół nauczyciele będą podejmować działania, dzięki którym uczniowie mają być jak najlepiej przygotowywani do dalszej edukacji.

- Opieraliśmy się na danych dotyczących nieobecności, niepełnosprawności i trudności w uczeniu się dzieci. Stworzymy platformę edukacyjną, na której będą publikowane filmy instruktażowe dotyczące zajęć. Jeśli uczeń będzie nieobecny w szkole, łatwiej będzie mu nadrobić zaległości. Będzie mógł zobaczyć, co dokładnie działo się na lekcji. Platforma „Szkoła w domu” na razie trafi do szkół objętych projektem. Jeśli ten pomysł się sprawdzi, będziemy propagować go dalej- wyjaśnia dyrektor Kortus.

Dodajmy, że projekt zakończy się w 2022 roku. Każdy z projektów został objęty unijnym dofinansowaniem, w ramach programu Erasmus+.

Wizyta w Grecji

Przedszkole i szkoła podstawowa realizują międzynarodowe projekty

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto