Siatkarze Kangura o włos od awansu do półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów

materiał drużyny, Ania Borowiak opr.
Siatkarze Kangura o włos od awansu do półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów! 17-20.03.2016 to czas rozgrywania 1/4 Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej. Drużyna Kangura zmagania toczyła w Świnoujściu.

Naszymi przeciwnikami byli: Maraton Świnoujście mistrz woj. Zach.-Pom., GSZS Gorzów Wielkopolski wicemistrz woj. Lubuskiego, Chemik Bydgoszcz mistrz woj. Kuj.-Pom., Stoczniowiec Gdańsk wicemistrz woj. Pomorskiego oraz Stocznia Darłowo brązowy medalista woj. Zach.-Pom.

Faworyci turnieju to drużyny z Bydgoszczy oraz Świnoujście. Obydwa zespoły posiadają w swoich szeregach zawodników z kadry Polski kadetów.

Wieczorem mecz o pierwsze miejsce w grupie Nowy Tomyśl - Świnoujście. Pierwszy set dla gospodarzy 25:17.
Druga odsłona 25:21 dla Kangura. Trzeci set 25:17 dla gospodarzy. Po raz drugi dochodzimy do granicy możliwości i wygrywamy 25:20. W secie piątym ulegamy 15:8.
Najlepszy mecz kadetów w rozgrywkach ligowych 2015/2016. Pomimo porażki 2:3 wzbudzamy podziw w oczach trenerów Bydgoszczy i Świnoujścia.

Rozegrany mecz z Maratonem był jednym z najlepszych spotkań kadetów w sezonie 2015/16. Bardzo dobre spotkanie w ataku rozegrał Bartosz Czerniak, Duże uznanie dla przyjmujących oraz libero Mentlewicz, Woźny , Dunaj. Brawa dla środkowych bloku Liman Łukasz, Kaciczak Ernest, Rozgrywający Tomasz Kaczmarek pomimo długiej choroby, nie w pełni sił, również stanął na wysokości zadania.

Kolejne spotkanie rozgrywamy w sobotnie popołudnie z Chemikiem Bydgoszcz. Przeciwnik nie mniej wymagający niż Maraton. Przegrywamy 3:0 (25:20,25:15, 26:24). Zawodnicy odczuwali trudy dnia poprzedniego i zmęczenie związane z rozegraniem 9 setów. Bardzo dobra zagrywka, precyzyjne szybkie rozegranie to klucze do zwycięstwa drużyny z Bydgoszczy. Trzeci set niezwykle zacięty, doprowadzamy do wyrównania przy stanie 23:23, niestety brakuje już sił.

Ostatnie spotkanie rozgrywamy w niedzielny poranek. Naszym przeciwnikiem jest Stoczniowiec Gdańsk. Stawką meczu jest III miejsce w turnieju. Niestety, niepremiowane awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski. Mecz wygrywamy 3:1. (25:18, 20:25, 25:12, 25:14) Przewaga zbudowana w secie trzecim i czwartym pozwoliła na wprowadzenie do gry wszystkich zmienników.

W meczu finałowym Maraton Świnoujście pokonuje Chemik Bydgoszcz 3:1. Obydwa zespoły uzyskują awans do Półfinału Mistrzostw Polski Kadetów. Nasz zespół kończy turniej na miejscu trzecim. W oczach pozostałych trenerów pokazaliśmy bardzo dobrą siatkówkę, drużyna prezentowała równy wysoki poziom gry.
Najlepszym zawodnikiem zespołu wybrany został Bartosz Czerniak.

Oddzielne podziękowania składamy rodzicom, którzy byli obecni z zespołem i głośno go dopingowali przez cały czas trwania turnieju.

Skład zespołu: Kaczmarek Tomasz, Mentlewicz Piotr, Woźny Bartosz, Czerniak Bartosz, Kaciczak Ernest, Liman Łukasz, Dunaj Dawid, Łowigus Mikołaj, Boulefa`a Jonasz, Karbowski Hubert, Pilz Dagobert, Pietrucha Jakub, Trener Konrad Stachowiak