Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

„Ekologicznie, lokalnie, odpowiedzialnie”. KGW w Kąkolewie zrealizowało kolejny projekt

OPRAC.:
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Koło Gospodyń Wiejskich w Kąkolewie z sukcesem zakończyło realizację kolejnego projektu. W ramach inicjatywy „Ekologicznie, lokalnie, odpowiedzialnie” odbyło się wiele warsztatów i zajęć, których uczestnicy rozwijali swoje talenty i zainteresowania.

W październiku Koło Gospodyń Wiejskich w Kąkolewie zakończyło realizację projektu „Ekologicznie, lokalnie, odpowiedzialnie”. Panie pozyskały na ten cel dofinansowanie w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowanie projektu wyniosło 10 tysięcy złotych. Wkład własny w wysokości 10 procent członkinie KGW pozyskały z Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim. Głównym założeniem inicjatywy, jak podkreśla Marta Włodarczak z KGW w Kąkolewie, była realizacja zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

Trzeba przyznać, że lista podjętych działań jest imponująca. Panie z Kąkolewa zorganizowały między innymi warsztaty decoupage, tworzyły ozdoby z masy solnej, ekologiczne kosmetyki, wzięły udział w warsztatach florystycznych, podczas których stworzyły piękne flower boxy oraz wiązanki na groby. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu udało się również przygotować przedstawienie, które uświetniło obchody 65-lecia KGW, ogłoszono konkurs na logo KGW oraz przeprowadzono warsztaty szydełkowania i warsztaty świąteczne. Nad całością projektu czuwała Marta Włodarczak, która napisała i zrealizowała zdobyty grant.

- To nasza trzecia wygrana w tym konkursie z rzędu. Cieszę się, że było mi dane realizować wszystkie warsztaty i inne aktywności. Zdobyłam dzięki temu nowe umiejętności oraz poznałam wspaniałych ludzie, którzy z ogromną chęcią zapisywali się na nasze warsztaty. Dziękuję również panu burmistrzowi, który zawsze wspiera nas wkładem własnym w tego typu projektach. Oferta zajęć w Kąkolewie z pewnością się wzbogaciła o kolejne, nowe aktywności

- podkreśla Marta Włodarczak.

„Ekologicznie, lokalnie, odpowiedzialnie”. KGW w Kąkolewie z...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto