MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina zdobyła dofinansowanie, mieszkańcy zakasali rękawy i pomogli stworzyć miejsca rekreacji

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Teren przy świetlicy wiejskiej w Wilanowie
Teren przy świetlicy wiejskiej w Wilanowie UG Kamieniec
W ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” gmina Kamieniec pozyskała dofinansowanie, dzięki któremu w Wilanowie i Parzęczewie mogły powstać nowe miejsca rekreacji. Nieocenione okazało się również wsparcie mieszkańców, którzy zakasali rękawy do pracy i pomogli zagospodarować tereny, które będą cieszyć całe społeczności wsi.

Gmina Kamieniec pozyskała środki w ramach XII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś” w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+” na dwie inicjatywy. Pierwsza z nich realizowana była w Parzęczewie, gdzie powstało miejsce przyjazne rowerzystom i nie tylko. Całkowita wartość zadania to blisko 150 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy pochodzi ze środków konkursowych.

Jak informuje Urząd Gminy, powstał przystanek rowerowy, gdzie można odpocząć w altance lub na ławce wśród nowo posadzonej zieleni. Część placu została utwardzona kostką brukową z elementem szachownicy umożliwiającej grę w żywe szachy. Zamontowano również stację naprawy rowerów.

Stworzenie tego miejsca było możliwe również dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej mieszkańców wsi, którzy między innymi nasadzili roślinność, palikowali drzewka, montowali sprzęt oraz uporządkowali teren placu. Wspólne działania pozwoliły na poprawę estetyki otoczenia oraz utworzenie strefy integracji, wypoczynku, rozrywki i zabawy.

Drugie z zadań zrealizowano w Wilanowie. Na ten cel gmina Kamieniec pozyskała nieco ponad 42 tysiące złotych, a całkowita wartość inwestycji to blisko 98 tysięcy. Udało się zagospodarować teren przy świetlicy wiejskiej - teren został ogrodzony, powstały ścieżki łączące poszczególne atrakcje tego miejsca. Pojawiły się nowe nasadzenia i zadaszenie.

Do działań włączyli się mieszkańcy Wilanowa, którzy zdemontowali zniszczoną i ułożyli nową kostkę brukową, posadowili ogrodzenie, zasadzili roślinność, rozłożyli korę oraz kamień ozdoby, zbudowali palenisko, a także uporządkowali teren. Społeczność Wilanowa zyskała nowe miejsce spotkań.

- Należy podkreślić, że mieszańcom bardzo zależało na tej inwestycji, co udowodnili wkładając wiele wysiłku w jej zwieńczenie. Gdyby nie ich ciężka praca, nie mogliby się dzisiaj pochwalić tym wyjątkowym miejscem, gdzie będą mogli się integrować i odpoczywać - poinformował Urząd Gminy w Kamieńcu.

W 2022 roku do konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś" zgłoszono 252 projekty, które zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Dofinansowanie przyznano 170 projektom. Poziom pomocy finansowej w ramach konkursu wynosi maksymalnie 70 procent kosztów kwalifikowalnych, jednak nie mniej niż 10 tys. zł i nie więcej niż 50 tys. zł dla pojedynczego projektu. 7,2 mln zł przeznaczone na tegoroczną edycję była najwyższą kwotą w historii konkursu.

Teren przy świetlicy wiejskiej w Wilanowie

Gmina zdobyła dofinansowanie, mieszkańcy zakasali rękawy i p...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto