Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grodzisk: Szlachetna Paczka objęła pomocą w tym roku aż 34 rodziny. Darczyńcy znaleźli się ekspresowo!

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Grodzisku. Jak będzie tym razem?
Tak wyglądała ubiegłoroczna edycja Szlachetnej Paczki w Grodzisku. Jak będzie tym razem? ANA
Weekend cudów Szlachetnej Paczki coraz bliżej, a wszystkie rodziny zakwalifikowane do projektu w grodziskim rejonie znalazły darczyńców w ekspresowym tempie.

Szlachetna Paczka to znany w Polsce projekt społeczny. Pomoc jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy pomagają potrzebującym rodzinom. Choć inaczej niż dotychczas, finał już wkrótce odbędzie się po raz kolejny w Grodzisku Wielkopolskim.

W tym roku Szlachetną Paczkę w naszym mieście tworzy 28 wspaniałych wolontariuszy, którzy poświęcili mnóstwo swojego prywatnego czasu, żeby pomóc innym. Dzięki ich ciężkiej pracy, w tej edycji udało się zorganizować wsparcie dla 34 rodzin z rejonu grodziskiego. Wolontariuszom będzie pomagać aż 12 kierowców, którzy przez cały weekend będą docierać do rodzin z paczkami. Ale to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie darczyńcy o wielkich sercach.

- Wszystkie rodziny w ekspresowym tempie znalazły pomoc. To pokazuje, że ten projekt ma sens, a ludzie chcą pomagać- mówi liderka projektu w powiecie grodziskim, Marzena Maciak.

Weekend cudów będzie inny niż zawsze, bo zorganizowany zostanie z zachowaniem reżimu sanitarnego. -Niestety nie będziemy mogli zaprosić darczyńców na tradycyjną kawę, ale dzięki uprzejmości grodziskich przedsiębiorców - każdy z nich otrzyma od ekipy Szlachetnej Paczki słodki upominek. Darczyńcy nie będą mogli również samodzielnie wręczać paczek rodzinom, co w poprzednich latach było możliwe za zgodą każdej ze stron. Pandemia wymogła na nas wiele ograniczeń, ale nie poddajemy się i wiemy, że radość, która zagości na twarzach wielu ludzi, będzie tak samo wielka, jak w poprzednich latach- dodaje.

Szlachetna Paczka skupia się przede wszystkim na rozsądnej pomocy, dawaniu „wędki”, a nie „ryby”. Każda historia rodzin włączonych do projektu jest wyjątkowa. - Trudno powiedzieć, która historia nas chwyciła najbardziej. Wszystkie osoby, które objęliśmy w tym roku pomocą, spotkały się z innymi przeciwnościami losu, z innymi wyzwaniami- mówi Marzena Maciak.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto