Jest jeszcze więcej unijnych pieniędzy. Milionowe dofinansowanie na przebudowę grodziskiego dworca!

Anna Borowiak
Anna Borowiak
W piątek, 17 stycznia 2020 roku, do grodziskiego Urzędu Miejskiego dotarła informacja o zwiększeniu dofinansowania na planowaną modernizację budynku byłego dworca PKP w Grodzisku Wielkopolskim.

Umowa o przyznaniu wsparcia ze środków unijnych została podpisana we wtorek, 27 sierpnia, w grodziskim ratuszu.

Burmistrz Piotr Hojan oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak podpisali wówczas umowę o dofinansowaniu remontu budynku na potrzeby utworzenia Centrum Ekonomii Społecznej. Projekt, który ma być zrealizowany do 30 października 2020 roku, wart jest przeszło 6 mln 95 tys. zł. Zarząd Województwa Wielkopolskiego, będący gestorem funduszy unijnych w ramach WRPO 2014+, zadecydował o udzieleniu wsparcia dla tej inwestycji w wysokości blisko 3 mln 317 tys. zł.

Burmistrz Piotr Hojan przekazał właśnie informację, że Zarząd Województwa Wielkopolskiego zwiększył kwotę dofinansowania do kwoty 85 procent kosztów inwestycji. Tym samym, na potrzeby modernizacji budynku dworca, przekazane zostanie ponad 5 milionów 120 tysięcy złotych! Większe dofinansowanie, to większe oszczędności w gminnej kasie. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na wkład własny, będą mogły teraz zostać wykorzystane w innym celu. Jakim? - Zastanowimy się nad tym, kiedy rozstrzygniemy przetarg. Możliwości jest wiele- dodaje burmistrz.

Jest jeszcze więcej unijnych pieniędzy. Milionowe dofinansow...

A co ma się zmienić? W nowej przestrzeni budynku dworca utworzone zostanie Centrum Ekonomii Społecznej. Poza pracami budowalnymi i wykończeniowymi, przewidziany jest też montaż ogniw fotowoltaicznych na dachu wyremontowanego podworcowego budynku, a także dostosowanie jego wnętrza z myślą o funkcjonowaniu podmiotów ekonomii społecznej. Przestrzeń wystawiennicza, sale dydaktyczna, komputerowa, rehabilitacyjna, strefa sztuki czy bar – to tylko niektóre pomysły na zagospodarowanie nowej, przyjaznej dla ludzi i otoczenia oraz wspierającej umiejętności społeczne, przestrzeni.

Planowane jest również powstanie punktu krawieckiego, punktu kosmetycznego oraz miejsca animacji, spotkań z artystami czy pracowni rzeźby, ceramiki, malarstwa.

W galerii prezentujemy wizualizację obiektu po modernizacji.

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie