Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie. Panie świętowały 70-lecie działalności

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie. Panie świętowały 70-lecie działalności
Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie. Panie świętowały 70-lecie działalności Anna Borowiak
To był wieczór pełen wspomnień, gratulacji i najlepszych życzeń. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie świętowały jubileusz 70-lecia w towarzystwie przyjaciół i zaproszonych gości. Okazja była podwójna, bowiem w tym roku przypada również 15-lecie istnienia kabaretu "To my", który działa przy KGW.

Energią i kreatywnością mogłyby obdzielić pół gminy. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie rozwijają organizację na każdym polu. Z sukcesami biorą udział w konkursach, organizują wycieczki, okolicznościowe spotkania. Jednym słowem - można liczyć na nie w każdej sytuacji. Podkreślali to też goście, którzy w wystąpieniach podczas jubileuszu 70-lecia KGW nie szczędzili ciepłych słów i gratulacji. Uroczystość odbyła się w sobotę, 21 października.

Wspaniałą niespodziankę dla pań przygotowały dzieci z przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej w Słocinie. Popisy artystyczne, w których również nie brakowało wielu pochwał dla aktywnych pań z KGW, nagrodzono gromkimi oklaskami.

Swoje talenty zaprezentowały również członkinie koła. Kabaret "To my" przedstawił przygotowany specjalnie na tę okazję program. Na jego zakończenie panie wykonały piosenkę "Wszystkiego najlepszego", którą zaśpiewał z nimi były burmistrz Grodziska, a obecny radny sejmiku woj. wielkopolskiego, Henryk Szymański.

Zaproszeni goście złożyli paniom gratulacje oraz moc życzeń.

- Przede wszystkim chcemy wam serdecznie pogratulować. Za tym jubileuszem kryje się ogromna społeczna praca, którą wykonywałyście na rzecz swojego środowiska i siebie nawzajem. (...) Życzę wam radości ducha na kolejne lata działalności. Chciałbym wam bardzo podziękować za współpracę i za to, że zawsze mogę na was liczyć. Niech nigdy nie zabraknie wam pomysłów i siły do ich realizacji

- mówił burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Piotr Hojan.

O tym, jak cenna jest działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie mówił również starosta Mariusz Zgaiński.

- Dziękujemy za wszystko, co robicie. Życzymy kolejnych wspaniałych lat działalności.

Najlepsze życzenia składali również przedstawiciele firm, instytucji i organizacji, którzy od lat wspierają Koło Gospodyń Wiejskich w Słocinie.

Jubileusz koła był też okazją, aby wyrazić wdzięczność. Słowa uznania skierowano w stronę pań, które pracowały na rzecz organizacji na przestrzeni lat. Specjalne podziękowania panie złożyły przewodniczącej KGW w Słocinie Zofii Bartkowiak, która stoi na czele tej organizacji już od 17 lat.

Goście mogli obejrzeć okolicznościową wystawę fotografii i pamiątkowe kroniki. Podczas uroczystości wszyscy otrzymali folder zredagowany przez Andrzeja Chrósta z okazji 70-lecia koła, którego wydanie było możliwe dzięki projektowi "70 lat działamy i chrapkę na więcej mamy". Na ten cel panie pozyskały dofinansowanie w ramach konkursu Wielkopolska Wiara.

Z okazji jubileuszu 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy zapisywania dalszych długich i pięknych kart swojej historii.

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie. Panie świętowały 70-lecie działalności

Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich w Słocinie. Panie świętowa...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto