Kolejne sukcesy młodych zawodników grodziskiej sekcji taekwondo olimpijskiego

Anna Borowiak
UKS Sokół Kościan
W Bornem Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. Nasi zawodnicy nie zwalniają tempa - drużynowo zajęli drugie miejsce, a indywidualnie wywalczyli kilkanaście medali!

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Taekwondo Olimpijskim odbyły się w dniach 20-21 października. Rywalizacja była prowadzona w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego.

- Nasi reprezentanci wywalczyli 12 medali, za które przyznane są punkty ministerialne. Ilość zdobytych punktów ma wpływ na dotację z województwa (przyznaną na działalność klubu) oraz jest podstawą do ubiegania się o miejsce w kadrze wojewódzkiej na przyszły rok

- wyjaśnia trenerka Katarzyna Idziak.

Na mistrzostwach klub UKS Sokół Kościan reprezentowało 10 zawodników, w tym 6 z grodziskiej sekcji taekwondo olimpijskiego. Drużynowo klub zajął drugie miejsce.

Zawodnicy wywalczyli również wyróżnienia indywidualne w dwóch konkurencjach: sprawnościowej (w ramach której mogli wykazać się w dwuboju technicznym lub układach formalnych) i w walce sportowej.