Obszerna monografia o woźnickim klasztorze. Gdzie można ją kupić?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Wyjątkowa publikacja poświęcona losom i historii woźnickiego klasztoru jest już w sprzedaży. Książka „Klasztor i Kościół Franciszkanów w Woźnikach. Dzieje- Przewodnik- Roczniki woźnickie” powstała pod redakcją ojca Alojzego Pańczaka przy współudziale Zofii Kurzawy, Andrzeja Chrósta, Jacka Gawrona i Dariusza Matuszewskiego.

- Tak obszernej monografii jeszcze nigdy nie wydaliśmy. Książka liczy 368 stron wydrukowanych na kredowym papierze. Posiada blisko 120 zdjęć, w tym większość kolorowych Z uwagi na brak księgarni w Grodzisku robimy wszystko, żeby książka była dostępna w rożnych miejscach. Dystrybucją książki zajmuje się Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grätz”- współwydawca publikacji- mówi prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej, Dariusz Matuszewski.

Obecnie książkę można kupić w trzech miejscach - w Muzealnej Izbie Tradycji Ziemi Grodziskiej (od wtorku do piątku w godzinach od 8 do 16), w Grodziskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Kolejowej 12 oraz w sklepie z dewocjonaliami (plac Powstańców Wielkopolskich 7A). Publikację można zamówić również poprzez stronę Towarzystwa Miłośników Ziemi Grodziskiej na Facebooku. Autorzy nie wykluczają, że lista punktów sprzedaży może się wydłużyć.

Książka jest dostępna w cenie 27 złotych. Za tę kwotę otrzymamy obszerny i ciekawy opis dziejów "małej woźnickiej ojczyzny" i żyjących w niej na przestrzeni kilku wieków ludzi przez pryzmat, tego co w niej bez wątpienia najcenniejsze i najsłynniejsze. Książka została podzielona na trzy części: dzieje kościoła i klasztoru, przewodnik po woźnickich obiektach oraz kronikarski zapis wydarzeń poczyniony na podstawie badania źródeł.

Znajdziemy w niej nie tylko historię klasztoru, ale przede wszystkim ludzi, którzy na przestrzeni lat tworzyli to miejsce - zakonników, fundatorów, mieszkańców Woźnik.

- Dziękujemy za pomoc i wsparcie wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tej publikacji - Urzędowi Miejskiemu w Grodzisku, Starostwu Powiatowemu w Grodzisku, firmom Adriana, Dybionka, Haba i Green Agroserwis. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, którzy chcieli pozostać anonimowi - dodaje D. Matuszewski.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie