Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Piękny jubileusz w Granowie. Pani Aleksandra Hewusz od 30 lat działa na rzecz seniorów

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Niecodzienny jubileusz świętowano w poniedziałek, 9 października, w gminie Granowo. Seniorzy i przedstawiciele władz gminy spotkali się na uroczystości, którą zorganizowano z okazji 30-lecia pracy społecznej pani Aleksandry Hewusz.

Seniorzy są ważną częścią każdej społeczności lokalnej. Od lat w mniejszych i większych miejscowościach sukcesywnie pokazują, że aktywne życie nie musi kończyć się wraz z przejściem na emeryturę. Dziś seniorzy są przykładem osób, którym można pozazdrościć energii i zapału do działania. Nie brak im pomysłów oraz kreatywności, dzięki której rozwijają swoje pasje, świetnie się bawią, a nawet zwiedzają wspólnie świat.

Podobnie jest w gminie Granowo, gdzie od 30 lat motorem napędowym wszelkich działań w środowisku seniorów jest pani Aleksandra Hewusz. To z jej inicjatywy w 1993 roku powstał Klub Seniora. Przez wiele lat członkowie i sympatycy klubu spotykali się w granowskim pałacu. Wspólnie przejechali tysiące kilometrów, zwiedzając Polskę i świat. Organizowali spotkania przy ognisku, wycieczki rowerowe, warsztaty rękodzieła, wyjazdy do kina, teatru i operetki. Seniorzy angażowali się również w akcje charytatywne.

Gdy nadeszła pandemia koronawirusa, działalność Klubu Seniora zawieszono. Szybko jednak okazało się, że wśród seniorów wciąż silna jest potrzeba wspólnego spędzania czasu. Tak powstała nieformalna grupa "Bądźmy Razem", która zrzesza w swoich szeregach osoby na emeryturze, które wciąż mają apetyt na życie. Jej członkowie organizują wiele wycieczek, a wspólne podróżowanie jest dla nich możliwością do integracji i poznawania nowych miejsc.

Seniorom zrzeszonym w grupie "Bądźmy Razem" przewodniczy pani Aleksandra Hewusz. Jaj zapał i entuzjazm do działania są niezmienne już od trzech dekad. To właśnie jubileusz 30-lecia pracy społecznej na rzecz środowiska senioralnego świętowała w gronie przyjaciół i władz gminy w poniedziałek, 9 października.

- To właśnie dzięki pani nasi seniorzy mogli odwiedzić wiele wspaniałych miejsc, o których wielu nawet nie marzyło. To przeżycia i podziękowania, których nie da się wyrazić słowami. (...) W imieniu swoim i wszystkich seniorów - dziękuję za te trzydzieści lat. Dziękuję za działania, które wykraczają poza schemat obowiązków, które są realizowane od serca. Dziękuję za to, że dzięki pani życie naszych seniorów jest ciekawe

- mówił wójt gminy Granowo, Zbigniew Kaczmarek.

Jubilatka otrzymała z rąk wójta Zbigniewa Kaczmarka oraz przewodniczącego Rady Gminy Stefana Bielawskiego okolicznościowy adres i bukiet kwiatów. Nie brakowało też najserdeczniejszych życzeń zdrowia i sił do podejmowania kolejnych działań. Za trzydzieści lat współpracy podziękowania pani Aleksandrze Hewusz złożyli również seniorzy. Nie brakowało gromkiego "sto lat" i okolicznościowego toastu.

- Jest mi niezmiernie miło i chcę wam wszystkim serdecznie podziękować za tak piękną niespodziankę (...) Seniorzy potrzebują czasami tego, żeby wyjść z domu i wspólnie się pobawić, wyjechać na wycieczkę i miło spędzić czas. Dziękuję wam za to, że jesteśmy razem

- mówiła nie kryjąc wzruszenia jubilatka.

Spotkanie uświetnił występ młodego i utalentowanego perkusisty Konrada, który wspólnie z tatą Łukaszem oczarował gości największymi przebojami.

Piękny jubileusz w Granowie. Pani Aleksandra Hewusz od 30 la...

emisja bez ograniczeń wiekowychprzemocseks
Wideo

Strona Kobiet: Przemoc seksualna wojsk rosyjskich wobec Ukrainek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto