Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Reaktywowały Koło Gospodyń Wiejskich w Grąblewie. Chcą promować wieś i integrować mieszkańców

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Koło Gospodyń Wiejskich w Grąblewie oficjalnie działa od miesiąca, ale przez ten czas sporo już się wydarzyło
Koło Gospodyń Wiejskich w Grąblewie oficjalnie działa od miesiąca, ale przez ten czas sporo już się wydarzyło Anna Borowiak
Do prężnie działającej Ochotniczej Straży Pożarnej w Grąblewie dołączyła kolejna organizacja, która chce promować wieś i integrować mieszkańców. Panie reaktywowały koło gospodyń wiejskich. Co ciekawe, w jego szeregach są również panowie. KGW ma już pierwsze ambitne plany.

Za pomysłem reaktywacji koła stoją druhowie tutejszej OSP. I choć początkowo wydawało się, że na planach się zakończy, szybko znalazło się grono pań, które postanowiły podjąć się tego wyzwania.

- Prowadzenie takiej organizacji wymaga czasu, którego dziś wszystkim nam brakuje. Wciąż nieprzekonane do tego pomysłu zorganizowałyśmy jedno spotkanie, później drugie i trzecie. To właśnie na ostatnim z nich zapadła decyzja, że reaktywujemy koło

- relacjonują członkinie KGW w Grąblewie.

Koło oficjalnie działa od miesiąca, ale przez ten czas sporo już się wydarzyło. Panie spotkały się i omówiły swoje plany z druhami, panią sołtys, wzięły też udział w I Wielkopolskim Samorządowym Forum KGW powiatu grodziskiego, spotkały się z dyrektorem CK Rondo i burmistrzem. Zaprojektowały też logo, które będzie ich znakiem rozpoznawczym.

Choć mówimy o kole reaktywowanym, tworzą je zupełnie nowe twarze. Panie zapowiadają, że chcą spotkać się z dawnymi członkiniami tej organizacji i powspominać, jak koło funkcjonowało dawniej. W szeregi nowego KGW wstąpiły nie tylko mieszkanki Grąblewa - są tu również panie z Grodziska czy Słocina, a także panowie.

- Chcemy być kołem nowoczesnym, które będzie dla nas miejscem na realizację własnych pasji. Chcemy przede wszystkim pokazać, że warto wyjść z domu, znaleźć czas dla siebie, spędzić miło czas. Mamy też poczucie, że Grąblewo potrzebuje koła gospodyń wiejskich. Mnóstwo inicjatyw realizują strażacy, którzy bardzo nas wspierają, za co jesteśmy im naprawdę wdzięczne. Czujemy, że to będzie fantastyczna współpraca, na której zyskają mieszkańcy wsi

- dodają.

Członkinie KGW w Grąblewie zadebiutują jako organizatorki już w niedzielę, 10 grudnia. Tego dnia odbędą się mikołajki, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. Będzie ognisko, pyszne kakao i warsztaty dekorowania pierników, które panie wcześniej będą samodzielnie wypiekać. Nie zabraknie też wizyty Świętego Mikołaja, który przywiezie słodkie upominki dla wszystkich dzieci.

- Mamy ogromną nadzieję, że mieszkańcy licznie odpowiedzą na nasze zaproszenie

- mówią.

Ale to nie koniec, bo już 27 grudnia w Grąblewie wystąpi grupa teatralna, która działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Granowie. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć spektakl świąteczny, oparty na motywach "Królowej Śniegu". Wstęp będzie bezpłatny, a panie już dziś zachęcają, żeby zarezerwować sobie termin w kalendarzu.

- Mamy mnóstwo planów na kolejny rok, ale jeszcze ich nie zdradzimy. Chcemy zaskoczyć i przygotować kilka niespodzianek dla mieszkańców. Każda z nas ma wiele pomysłów. Chcemy zapisać się na kartach historii Grąblewa, kontynuować zapisy w kronice koła, które kilka lat temu wraz z jego rozpadem zostały przerwane. Mamy nadzieję, że wspólnie z druhami zdziałamy wiele dobrego

- podkreślają.

Pozostaje życzyć, by wszystkie plany udało się zrealizować z sukcesem. Panie optymistycznie patrzą w przyszłość, a my trzymamy kciuki za ich działania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto