Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkanie Klubu Wójtów, Burmistrzów Prezydentów Miast i Starostów w Opalenicy za nami!

Dominika Kapałka
Dominika Kapałka
W spotkaniu udział wzięło 130 liderów z całej Wielkopolski.
W spotkaniu udział wzięło 130 liderów z całej Wielkopolski. Dominika Kapałka
Od 29 lutego do 1 marca 2024 roku zorganizowano w Opalenicy spotkanie Klubu Wójtów, Burmistrzów Prezydentów Miast i Starostów. Zjazd odbył się z inicjatywy stowarzyszenia Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych (WOKiSS), a jego celem było podsumowanie działalności samorządów lokalnych w mijającej kadencji oraz omówienie najważniejszych wyzwań, jakie mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Spotkanie Klubu Wójtów, Burmistrzów Prezydentów Miast i Starostów w Opalenicy za nami!

Prezes Maciej Kozik przedstawił zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa wodnego w gminach, m.in.: obszary skanalizowane oraz nieskanalizowane, infrastruktura krytyczna oraz odzyskiwanie wody w celach rolniczych.

W spotkaniu wzięło udział ponad 130 liderów samorządowych oraz zaproszeni goście, w tym Agata Sobczyk - wojewoda, Marek Woźniak - marszałek wraz z Wojciechem Jankowiakiem - wicemarszałkiem. W trakcie spotkania, po zakończeniu wykładów i prelekcji, odbyło się wręczenie nagród Filar Samorządu Terytorialnego, najwyższego wyróżnienia, które WOKiSS przyznaje samorządowcom sprawującym swoje funkcje nieprzerwanie od 25 lat.

Wyróżnieni zostali:

  • Stanisław Budzik – wójt gminy Sośnie,
  • Tadeusz Czajka – wójt gminy Tarnowo Podgórne,
  • Marian Janicki – burmistrz Odolanowa,
  • Tomasz Kranc – starosta wągrowiecki,
  • Michał Damian Piechocki – wicestarosta wągrowiecki
  • oraz Zofia Witkowska – wicestarosta ostrzeszowska.

- WOKiSS od ponad trzydziestu lat wspiera rozwój samorządu terytorialnego i jest najstarszą w Polsce organizacją zrzeszającą samorządy lokalne. Członkami stowarzyszenia jest 246 gmin z województw wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego oraz 30 wielkopolskich powiatów, co stanowi, że jest trzecią pod względem liczby członków organizacją samorządową w kraju. Misją stowarzyszenia jest wzmacnianie samorządów poprzez edukację i doradztwo, działania wzmacniające integrację środowiska samorządowego oraz wymianę dobrych praktyk

- mówi naszej redakcji Agnieszka Mendelewska, zastępca prezesa zarządu WOKiSS. Głos podczas spotkanie zabrali również m.in. marszałek Marek Wożniak.

- Chciałbym Wam podziękować za te ponad pięć lat współpracy. Przyszło nam pracować w bardzo skrajnych warunkach i trudnych - pandemia koronawirusa i napływ uchodźców wojennych spowodowany wojną na Ukrainie. Jestem przekonamy, że jako samorządy, daliśmy radę

- podkreślał Marek Woźniak. O kolejnych wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami mówiła również wojewoda Agata Sobczyk.

- Przed nami niespokojny czas, czas wyborów. To będzie bardzo wyczerpujący okres dla wszystkich, ale wiem, że poradzicie sobie Państwo ze wszystkim! To też moment rozliczeń, jednak z nadzieję patrzę w przyszłość, bo wielkopolskie samorządy wykonały kawał bardzo dobrej roboty

- podkreślała szefowa WUW. Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa także nie krył wdzięczności wobec obecnych podczas konferencji samorządowców.

- Dziękuję za Waszą ciężką pracę przez te 5 lat. Ale przed nami szereg zadań w Wielkopolsce. Jednymi z najważniejszych będą - budowa nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 305 na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Celnej w Nowym Tomyślu, budowa obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, budowa obwodnicy Szamotuł w ciągu dróg wojewódzkich nr 184 i 187, czy też np. rozbudowa drogi wojewódzkiej Nojewo - Podpniewki. Ale to tylko mała część tego, co będzie realizowane w 2024 roku, więc czeka nas dużo pracy!

- zwracał uwagę. Dodatkowo w rozmowie z naszą redakcją dodał, że budowa obwodnicy wraz z wiaduktem w naszym mieście to jedno z zadań priorytetowych samorządu.

Przypomnijmy, że wiadukt w Nowym Tomyślu to jedna z najważniejszych inwestycji i najbardziej wyczekiwana przez społeczność, nie tylko lokalną, ale również mieszkańców innych powiatów, w tym również wolsztyńskiego. Jak już pisaliśmy na naszym portalu Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu 5 lutego ogłosił przetarg na to zadanie. Termin składania ofert mija 12 marca 2024 roku o godzinie 12:00.

W spotkaniu udział wzięło 130 liderów z całej Wielkopolski.

Spotkanie Klubu Wójtów, Burmistrzów Prezydentów Miast i Star...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spotkanie Klubu Wójtów, Burmistrzów Prezydentów Miast i Starostów w Opalenicy za nami! - Nowy Tomyśl Nasze Miasto

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto