Nasza Loteria

Szczęśliwi lokatorzy odebrali klucze. Spółdzielnia Mieszkaniowa oddała do użytku blok przy Winnej 22A

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Wideo
od 16 lat
Spółdzielnia Mieszkaniowa oddała do użytku blok przy Winnej 22A. Oficjalnego otwarcia budynku w postaci przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Marcin Wojciechowski oraz jedna z mieszkanek.

To kolejna zakończona budowa zrealizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Grodzisku Wielkopolskim. Tradycyjne przekazanie kluczy, które odbyło się pod koniec sierpnia, rozpoczęło się okolicznościowym spotkaniem, w którym wzięli udział wiceprezes i pracownicy SM, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, projektanci, kierownicy budowy oraz nowi lokatorzy, którzy lada moment będą mogli wprowadzać się do wymarzonych mieszkań.

- To budynek nowoczesny, pięciokondygnacyjny, zawierający 24 mieszkania dwu i trzypokojowe o powierzchni użytkowej od niecałych 40 do nieco ponad 60 metrów kwadratowych oraz jeden lokal usługowy. W cenie mieszkań lokatorzy uzyskują możliwość indywidualnego dostępu do komórki lokatorskiej znajdującej się na każdej kondygnacji

- mówi Marcin Wojciechowski, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodzisku Wielkopolskim.

W budynku, jak podkreśla nasz rozmówca, zostały jeszcze ostatnie wolne mieszkania. Prace budowlane trwały dwanaście miesięcy. Realizowała je firma DANA-BUD z Wolsztyna, która kilkukrotnie miała już okazję współpracować ze Spółdzielnią Mieszkaniową.

- To firma sprawdzona, która od lat buduje dla spółdzielni. (...) Są tu pewne nowości. Wyszliśmy ku sygnałom płynącym od mieszkańców, od tych lokatorów, którzy myśleli o swoim przyszłym "M". Sygnały dotyczyły potrzeby pojawienia się windy. Jesteśmy przekonani, że ułatwi ona dostęp do mieszkań położonych na wyższych kondygnacjach

- mówi wiceprezes Marcin Wojciechowski.

Z ekologicznych ciekawostek warto dodać, że w budynku zastosowano rozwiązania fotowoltaiczne i pompę ciepła.

- W porównaniu do poprzednich inwestycji mamy jeszcze jedną nowość. Przy budynku pojawiła się zewnętrzna stacja do ładowania pojazdów elektrycznych. (...) Będzie ona służyć mieszkańcom, ale chcemy udostępnić ją też zewnętrznym użytkownikom, żeby mogła stanowić przychód dla tej nieruchomości. Być może w przyszłości dzięki temu uda się obniżyć stawki za opłatę eksploatacyjną - wyjaśnia wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Grodzisku Wielkopolskim.

Stacja ma zostać uruchomiona niebawem, trwają jeszcze ostatnie prace związane z jej odbiorem. Do jej użycia niezbędna będzie aplikacja, poprzez którą będzie można rozliczyć płatność za ładowanie samochodu.

W sąsiedztwie oddanego kilka dni temu budynku Spółdzielnia Mieszkaniowa już planuje kolejne. W najbliższych 3 latach w tej okolicy mają powstać jeszcze cztery budynki wielorodzinne, w których będzie mogło zamieszkać około 100 rodzin. Trwają już prace projektowe.

Szczęśliwi lokatorzy odebrali klucze. Spółdzielnia Mieszkani...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto