Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wyremontowane drogi

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wyremontowane drogi
Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wyremontowane drogi Anna Borowiak
W środę, 16 lutego, powiat grodziski wizytuje wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński. Jednym z punktów programu było oficjalne otwarcie wyremontowanych w ostatnim czasie dróg, dofinansowanych z rządowych środków.

Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wyremontowane drogi

Wizyta Michała Zielińskiego w powiecie grodziskim rozpoczęła się o godzinie 9 w Kotowie. Wojewoda miał okazję zobaczyć wyremontowaną pod koniec 2021 roku drogę powiatową, której modernizacja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dotacja ze środków rządowych wyniosła 1 973 064,68 zł, z kolei całkowita wartość inwestycji to 3 382 552,12 zł. Sfinansowaniem remontu w części nieobjętej dofinansowaniem podzieliły się samorządy powiatu grodziskiego i gminy Granowo. Wykonawcą robót była firma „INFRAKOM Sp. z o.o. Sp. Komandytowo – Akcyjna”.

- Udało się wyremontować odcinek drogi w Kotowie. Nie jest to może najdłuższa inwestycja, którą realizowaliśmy w ostatnim czasie, ale wszystkie te inwestycje, które przebiegają przez miejscowości, są bardzo ważne dla mieszkańców. Ta droga ostatni raz przechodziła remont w latach siedemdziesiątych. Udało nam się wykonać nową nawierzchnię, odwodnienie, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i bezpieczne przejścia dla pieszych - mówił podczas spotkania starosta Mariusz Zgaiński.

Wojewoda Michał Zieliński podkreślał, że bardzo dziękuje samorządom za to, że aktywnie aplikują o środki rządowe. Jak mówił, warto z nich korzystać, bo dla społeczności lokalnych takie drogi są ważne, zwiększają bezpieczeństwo i komfort życia.

Wojewoda odwiedził również kolejne zmodernizowane drogi w gminie Granowo - ulice Kolejową i Stawową. Przypomnijmy, że inwestycja objęła poprawę stanu nawierzchni jezdni wraz z uregulowaniem jej szerokości, wykonanie nowej nawierzchni chodników oraz poboczy z kostki betonowej.

- Bez dofinansowania nie udałoby nam się tych dróg wybudować. Dla naszego budżetu to ogromne zadanie i spory wydatek. Po odliczeniu kosztów stałych zostaje nam pół miliona na inwestycje, takie są niestety realia. Cieszymy się z każdej inwestycji, którą udaje się zrealizować. To kolejny taki przykład, a w poprzednich latach udało nam się już kilka dróg wybudować. W imieniu swoim i mieszkańców serdecznie dziękuję - mówił wójt gminy Granowo, Zbigniew Kaczmarek.

Projekt zakładał również wprowadzenie elementów mających znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - wybudowano wyniesione przejście dla pieszych oraz zamontowano oznakowanie aktywnego przy przejściach dla pieszych.

Całkowita wartość zadania wyniosła 861 570,40 zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 343 630,63 zł.

Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wyremontowane drogi

Wizyta wojewody w powiecie grodziskim. Oficjalnie otwarto wy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ustawa o wyrównywaniu szans w przygotowaniu - skrót

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie