MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"112 dla zwierząt". W Wielkopolsce można korzystać z aplikacji Animal Helper

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Pixabay
Aplikacja Animal Helper działa jak numer 112 dla zwierząt. Za jej pośrednictwem można zgłaszać każdy przypadek, gdy zwierzęciu dzieje się krzywda. Centrala całodobowo przyjmuje zgłoszenia, a jej pracownicy przekierowują je do odpowiednich dla danego rodzaju i miejsca zdarzenia służb lub organizacji pozarządowych. Od piątku, 12 kwietnia, mogą z niej korzystać także mieszkańcy województwa wielkopolskiego.

Już od piątku, 12 kwietnia, z aplikacji Animal Helper mogą korzystać użytkownicy z kolejnych województw: łódzkiego, wielkopolskiego i śląskiego. Dotychczas, do działającej od pół roku centrali, wpłynęło blisko 3000 zgłoszeń. Ta zatrważająca liczba to zwierzęce dramaty z zaledwie dwóch województw, przy czym większość z województwa pomorskiego. To właśnie tam aplikacja rozpoczęła swoje działania pilotażowo.

Głównym celem aplikacji „Animal Helper” jest szybka i skuteczna reakcja na krzywdę domowego, dzikiego lub gospodarskiego zwierzęcia. Ale chodzi też o budowanie świadomego i empatycznego społeczeństwa, które nie boi się reagować na tego rodzaju sytuacje.

– Ostatnie miesiące pokazały, że gdyby nie aplikacja, służby czy też organizacje nie dotarłyby do wielu cierpiących zwierząt, bo po prostu nie miałyby skąd się o nich dowiedzieć. Czujemy ogromną odpowiedzialność i wiemy, że w pozostałych województwach również są zwierzęta, które czekają na naszą pomoc

- mówi Adam Van Bendler, stand-uper i inicjator powstania aplikacji Animal Helper.

Animal Helper działa jak 112 dla zwierząt. Specjalnie utworzona w tym celu centrala przyjmuje zgłoszenia przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, a pracownicy błyskawicznie przekierowują je do odpowiednich dla danego rodzaju i miejsca zdarzenia służb lub organizacji pozarządowych.

Podstawowym założeniem jest skupienie w jednym miejscu zgłoszeń dotyczących zwierząt. Wszystkie sprawy przyjmują specjalnie przeszkoleni pracownicy centrali, do których trafiają zgłoszenia formularzowe i telefoniczne. Od początku do końca prowadzą i monitorują sprawy, by na bieżąco informować o postępach zgłoszenia i kontrolować działania zaangażowanych podmiotów. Użytkownik nie traci czasu na zastanawianie się, gdzie zgłosić dany przypadek i nie odbija się od zamkniętych drzwi.

W aplikacji można zgłosić m.in. pseudohodowle, wypadki z udziałem dzikich zwierząt czy przypadki znęcania się nad zwierzętami.

Aplikacja jest dostępna w wersji web na stronie www.zglos.animalhelper.pl, a także w wersji mobilnej w sklepach AppStore i Google Play.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Napięcie wokół Tajwanu. Chiny rozpoczęły manewry

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto