Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będzie bezpieczniej. Montaż rogatek i sygnalizacji na przejeździe kolejowym w Kotowie dobiega końca

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zmiana kategorii przejazdu kolejowego i montaż urządzeń mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo. Inwestycja prowadzona w Kotowie dobiega końca.

Na niestrzeżonym dotąd przejeździe kolejowym w miejscowości Kotowo ma być bezpieczniej. Torami przecinającymi drogę pociągi przejeżdżają w kierunku Wolsztyna i Poznania. W tym miejscu doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe sukcesywnie zwiększa poziom bezpieczeństwa na sieci kolejowej – jednym z podejmowanych działań jest modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych. Skrzyżowanie toru kolejowego z drogą łączącą Kotowo i Woźniki zyska lepsze zabezpieczenia.

- Prace na przejeździe kolejowo-drogowym w Kotowie (linia Poznań – Wolsztyn) sukcesywnie postępują – realizowane są zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zakończył już zasadnicze roboty. Wszystkie prace, zgodnie z deklaracjami, planowane są do końca listopada. Wówczas nastąpią niezbędne odbiory, które potwierdzą właściwe wykonanie prac

- mówi Radosław Śledziński z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Znajdujący się dotychczas przy torze znak „Stop” i krzyż św. Andrzeja zastąpi sygnalizacja oraz rogatki. Bezpieczeństwo po zmroku zapewni jasne oświetlenie. Będzie czytelne oznakowanie. Komfort pieszych zwiększy nowy chodnik.

- Co istotne, nowe urządzenia będą uruchamiane automatycznie, bez obsługi dróżnika. Sygnalizację wraz z rogatkami, za pomocą czujników zamontowanych w torze, włączą i wyłączą zbliżające się do przejazdu pociągi. Zapewni to całkowite bezpieczeństwo przy możliwie najkrótszym czasie zamknięcia zapór

- dodaje Radosław Śledziński.

Nowe zabezpieczenia nie powinny jednak usypiać naszej czujności. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Niezależnie od kategorii przejazdu i zabezpieczeń, kierowcy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. Zgodnie z policyjnymi statystykami prawie wszystkie zdarzenia na przejazdach są efektem ignorowania znaku STOP, omijania zapór, nadmiernej prędkości czy wjeżdżania pod opadające rogatki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto