Część hotelowa grodziskiego stadionu ma nowego właściciela. Ma powstać bursa dla akademii piłkarskiej

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Jak podaje portal weszlo.com, Bartłomiej Farjaszewski, były właściciel Warty Poznań i członek rady nadzorczej klubu, kupił część hotelową stadionu w Grodzisku Wielkopolskim.

W ubiegłym roku Bartłomiej Farjaszewski sprzedał udziały spółce DD 12 Lab, którą kieruje Paulina Sypniewska. Tym samym zmienił się większościowy udziałowiec Warty Poznań. Jak informował wówczas klub, były właściciel nadal aktywnie będzie działał w Radzie Nadzorczej Warty Poznań. Farjaszewski został nowym właścicielem części hotelowej grodziskiego stadionu.

To kolejna zmiana właścicielska obiektu przy ulicy Powstańców Chocieszyńskich. Przypomnijmy, że w roku stulecia Dyskobolii, obiekt częściowo wrócił w ręce miejskie. Gmina Grodzisk Wielkopolski nabyła między innymi płytę główną, starą trybunę, nowe szatnie oraz dwa boiska treningowe trawiaste i jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią. W rękach prywatnych są z kolei korty tenisowe i znajdujący się przy nich budynek kawiarenki.

Część hotelowa stadionu ma nowego właściciela. Ma powstać bursa dla akademii piłkarskiej

Co zmienia kwestia nabycia przez Bartłomieja Farjaszewskiego części hotelowej grodziskiego stadionu? Jak podaje weszlo.com, klub ma plany, by w Grodzisku powstała w przyszłości bursa dla akademii piłkarskiej. Jak udało nam się dowiedzieć, pomysł zakłada utworzenie klas o profilu sportowym. Te informacje potwierdza dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Polskich Olimpijczyków, bo to właśnie we współpracy z tą placówką pomysł ma być realizowany.

- Warta Poznań zamierza otworzyć niepubliczną szkołę ponadpodstawową - liceum o profilu sportowym, konkretnie związanym z piłką nożną. Plan jest taki, że uczniowie będą korzystać z bazy lokalowej naszej szkoły już od 1 września 2023 roku - mówi Piotr Stasiłowicz.

Dyrektor grodziskiej "Jedynki" nie ukrywa, że w jego ocenie to wielka szansa.

- Ustalenia jeszcze trwają, ale to wielka szansa nie tylko dla naszej szkoły, ale również dla każdego chłopca, który gra w piłkę nożną - podkreśla.

Jak tłumaczy Piotr Stasiłowicz, głównym obiektem szkoleniowym dla akademii będzie bursa, która powstanie w hotelu i części sportowej stadionu, ale zajęcia lekcyjne będą odbywać się w murach Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Polskich Olimpijczyków.

- Na ten moment rozmawialiśmy o uruchomieniu dwóch oddziałów od września. Czas pokaże, jak wszystko się rozwinie - mówi.

Bursa dla akademii Warty Poznań w Grodzisku Wielkopolskim

Burmistrz Piotr Hojan pytany o kwestię zmiany właścicielskiej części hotelowej obiektu potwierdza, że prowadzi rozmowy z Wartą Poznań w sprawie pomysłu powstania w naszym mieście bursy dla akademii Warty.

- Rzeczywiście, z tego co mi wiadomo, hotel ma być bursą dla młodzieży. Mają powstać dwie lub trzy grupy treningowe. W tej sytuacji pozwoli nam to na utrzymanie obecnego modelu działania, w którym Warta Poznań, która dzierżawi obiekt, prowadzi bieżące działania związane z jego funkcjonowaniem - tłumaczy Piotr Hojan.

Jak dodaje, osobną kwestią jest sprawa omówienia korzystania z boisk.

- To, że akademia się tu wprowadzi, nie może odbywać się kosztem naszych drużyn. Kupiliśmy stadion po to, żeby amatorzy i amatorki piłki nożnej mieli możliwość trenowania, bo wcześniej zawsze istniało niebezpieczeństwo, że z obiektu, którego nie byliśmy właścicielem, ktoś nas może wyprosić. Nie mogliśmy dłużej co roku głowić się nad tym, gdzie mają trenować nasze drużyny - podkreśla Piotr Hojan.

Jak dodaje burmistrz, pojawienie się kolejnego podmiotu na grodziskim stadionie spowoduje, że zwiększy się liczba godzin treningowych.

- Według zapewnień osób reprezentujących akademię, z którymi rozmawiałem, treningi będą odbywać się głównie przed południem. Wydaje się więc, że uda nam się to wszystko pogodzić i nie będziemy wzajemnie wchodzić sobie w drogę. To też mój warunek, bo godziny popołudniowe są potrzebne naszym drużynom. Nie dopuszczam takiego rozwiązania, że kupiliśmy stadion, ale nie będziemy mogli z niego korzystać. Oczywiście są sytuacje wyjątkowe, jak chociażby mecze ligowe seniorów, ale to pojedyncze przypadki, a nie cały model funkcjonowania - mówi Piotr Hojan.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Z Gwiazdami - Marcin Możdżonek - zajawka

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie