Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne

Magdalena Łukaszewska
Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne
Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne Magdalena Łukaszewska
Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne. Chodzi o pasy, którymi można przejść z Kurowa na ścieżkę rowerową prowadzącą do Grodziska. Mieszkańcy skarżą się, że ciągły ruch uniemożliwia skorzystanie z tego przejścia

Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne
Miało być wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Samorząd miejski zbudował ścieżkę pieszo- rowerową przy trasie prowadzącej z Opalenicy do Grodziska. Chodnik biegnący po jednej stronie ulicy wymagał utworzenia przejść dla pieszych. Tak, by umożliwić dojście mieszkańcom posesji znajdujących się po przeciwległej stronie jezdni. Takie pasy powstały m.in. przy miejscowości Kurowo.

Jednak, jak mówią ironicznie mieszkańcy przejście dla pieszych w tym miejscu jest niepotrzebne, ponieważ panujący na tej trasie ruch skutecznie odstrasza od przechodzenia tamtędy:

- Z Kurowa na ścieżkę prowadzącą w kierunku Grodziska po prostu nie można się przedostać. Kiedy jest wzmożony ruch można tutaj spędzić nawet kilkanaście ładnych minut, aby przejść, ponieważ żaden z prowadzących pojazd się nie zatrzymuje. Poza tym prędkość przejeżdżających tutaj samochodów jest tak duża, że auta te nawet nie miałyby szans, żeby się zatrzymać. To miejsce jest niebezpieczne dla dorosłych, nie wspominając już o tym, aby mogły korzystać z niego dzieci. Ja nigdy nie pozwalam moim dzieciom chodzić tutaj samodzielnie. Trzeba coś z tym zrobić zanim dojdzie do jakiejś tragedii- mówiła nam jedna z mieszkanek Kurowa.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do władz gminy Grodzisk: - Cała inwestycja związana z budową ścieżki oraz budową przejść dla pieszych została przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Takie są wymogi, które musiały być spełnione. Jak wynika z naszych informacji w tym miejscu jest ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę, więc kierowcy powinni zachować tam szczególną ostrożność - wyjaśnia burmistrz Henryk Szymański.

Rozwiązaniem mogłaby być sygnalizacja świetlna. Czy budowa tego obiektu była brana pod uwagę? - Montowanie sygnalizacji świetnej to koszt ponad stu tysięcy złotych, a założenie go w miejscu, gdzie korzystałoby z niego niewiele osób, byłoby po prostu nierentowne. Dla porównania, jest problem z budową sygnalizacji świetlnej w takich miejscach jak skrzyżowanie ulicy Europejskiej z Kąkolewską. A tam ruch jest zdecydowanie większy, zarządca drogi uznał jednak, że w tak niebezpiecznym miejscu jest to nieopłacalne- podsumował burmistrz.

W tej sprawie zwróciliśmy się więc do grodziskiej komendy policji:- Otrzymujemy od państwa to zgłoszenie i zapewniam, że funkcjonariusze w trakcie patroli, o różnych porach, zwrócą szczególną uwagą na przestrzeganie ograniczeń prędkości w tym miejscu. Mam nadzieję, że działania te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w obrębie tego przejścia- stwierdził Tomasz Górny z KPP.
Grodzisk:Bezpieczne przejście niebezpieczne

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto